×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kolejni ochotnicy zgłaszają się do WOT

  • Autor: PAP/km
  • 7 maj 2022 20:37

Ponad 50 ochotników wstąpiło w sobotę do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Było to już czwarte powołanie do podkarpackich terytorialsów od początku tego roku.

Kolejni ochotnicy zgłaszają się do WOT
Od stycznia do podkarpackiej brygady WOT wstąpiło ponad 300 ochotników (fot. WOT/Twitter)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowała PAP w sobotę rzeczniczka prasowa podkarpackiej brygady st.szer. Magdalena Mac, powołanie to pierwszy dzień tzw. szesnastki, czyli 16-dniowego szkolenia podstawowego.

- Udział w szkoleniu biorą ochotnicy, którzy do tej pory nie mieli do czynienia ze służbą wojskową. Pierwszy dzień to przyjęcie żołnierzy na ewidencję, umundurowanie i wyekwipowanie. Również w tym dniu wcieleni kandydaci zostają poddani testowi oceny sprawności fizycznej oraz badaniu współczynników budowy ciała - dodała.

Szt.szer. Mac zaznaczyła, że prowadzone będzie też ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze, które adresowane jest do tych, którzy już mieli styczność z wojskiem i złożyli przysięgę wojskową albo byli funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa publicznego.

Jak przypomniała rzeczniczka, szesnastodniowe szkolenie to dopiero początek drogi, jaką muszą przejść ochotnicy.

- Po przysiędze, terytorialsów czekają obowiązkowe szkolenia rotacyjne, które odbywają się w weekendy. Po to, aby osiągnąć pełną gotowość i uzyskać status "combat ready" żołnierz WOT szkoli się trzy lata. Żołnierze będą powoływani na ćwiczenia do batalionów, które są zlokalizowane najbliżej ich miejsca zamieszkania - podkreśliła rzeczniczka.

Zakończeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 22 maja br. w Rzeszowie. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną skierowani do batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku, Jarosławiu i Przemyślu.

Sobotnie wcielenie było już czwartym w tym roku. Od stycznia do podkarpackiej brygady WOT wstąpiło ponad 300 ochotników. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejni ochotnicy zgłaszają się do WOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA