PARTNERZY PORTALU

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń funduszy unijnych. Chodzi o kwestie rynku pracy

  • Autor: PAP/KDS
  • 16 gru 2022 17:05

Zatrzymano kolejną, ósmą już osobę powiązaną z wyłudzeniem funduszy unijnych przy realizacji projektów aktywizacji zawodowej na rynku pracy. Według śledczych sprawcy mieli dopuścić się oszustw na kwotę blisko 2,6 mln zł.

Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń funduszy unijnych. Chodzi o kwestie rynku pracy
Zdaniem prokuratury sprawcy wyłudzili blisko 2,6 mln zł. (fot. PTWP)
REKLAMA

Śledztwo przeciwko Annie P.-R., Małgorzacie F., Jerzemu Ż. Łukaszowi W. i innym, podejrzanym o wyłudzenie i usiłowanie wyłudzenia funduszy unijnych, które miały być przeznaczone na realizację projektów związanych z aktywizacją zawodową na rynku pracy w województwie dolnośląskim i opolskim prowadzone jest przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Jak wyjaśniła w piątkowym komunikacie prokuratura, zakrojony na szeroką skalę przestępczy proceder polegał m.in. na rekrutowaniu do udziału w unijnych projektach powiązanych z aktywizacją zawodową na rynku pracy osób schorowanych, niesamodzielnych, w podeszłym wieku, wymagających całodobowej opieki i stałej pomocy personelu medycznego. "Osoby te były już trwale nieaktywne zawodowo lub nie były w stanie podjąć zatrudnienia w przyszłości" - wskazała prokuratura. Sprawcy wyłudzili ten sposób blisko 2,6 mln zł.

Prokuratura dodała, że wykryte nieprawidłowości dotyczyły również uzyskania certyfikatu poświadczającego ukończenie szkolenia, pozwalającego na uzyskanie wypłaty środków pochodzących z UE.

"W toku prowadzonego postępowania ujawniono szereg mechanizmów, w formule beneficjenta i partnera projektu z udziałem fundacji oraz firm ściśle ze sobą współpracujących przy realizacji przestępczego procederu, a także dokonano zatrzymania osób powiązanych z organizacją i przeprowadzeniem szkoleń z wykorzystaniem funduszy unijnych. Podejrzanym przedstawiono zarzuty z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 k.k. i inne" - czytamy w komunikacie.

W sprawie dokonano także wielomilionowych zabezpieczeń majątkowych.

Jak podała prokuratura, 16 grudnia funkcjonariusze dokonali zatrzymania kolejnej, ósmej już osoby powiązanej z przeprowadzeniem szkoleń z wykorzystaniem funduszy unijnych. Wobec podejrzanego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. Również w tym przypadku zastosowano zabezpieczenie majątkowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejne zatrzymania ws. wyłudzeń funduszy unijnych. Chodzi o kwestie rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA