PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Kolejne miasto podpisało Kartę Różnorodności. Chce na lepsze zmieniać miejsca pracy

  • Autor: KDS
  • 10 sie 2017 16:26

Częstochowa to kolejne miasto w Polsce, które podpisało się pod Kartą Różnorodności. To dobrowolna inicjatywa, która ma za zadanie przeciwdziałać dyskryminacji oraz promować różnorodności w miejscu pracy.

Kolejne miasto podpisało Kartę Różnorodności. Chce na lepsze zmieniać miejsca pracy
Adobe Stock
REKLAMA

- W naszym urzędzie pracują osoby w różnym wieku, pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. Sądzę, że nasza własna różnorodność sprawia, że lepiej reagujemy na potrzeby mieszkanek i mieszkańców, którzy do nas przychodzą. Podpisanie Karty ułatwi skuteczniejsze promowanie zasad i wartości, które wcielamy w życie w urzędzie, także poza nim – choćby wśród współpracujących z nami przedsiębiorców - mówi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Częstochowa to trzecie miasto w Polsce, które zdecydowało się dołączyć do Karty. Wcześniej zrobił to Poznań oraz Słupsk

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Karta Różnorodności to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, którą na swoim terenie realizuje m.in. Austria, Belgia, Czechy, Dania czy Szwecja. 

Pod dokumentem podpisują się zarówno przedstawiciele sektora prywatnego, administracji publicznej i samorządowej, jak i organizacji pożytku publicznego. Tym samym zobowiązują się do wprowadzenia zakazu dyskryminacji w miejscu pracy, działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności, a także wyrażają gotowość zaangażowania w te działania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych. 

W Polsce KR została wprowadzona w 2012 roku. W Polsce związane z nią działania koordynuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

Jak podkreślają urzędnicy, podpisanie dokumentu wpisuje się w działania pod hasłem ,,Teraz lepsza praca”, które mają zachęcać firmy do zatrudniania osób na stabilnych i godnych warunkach, a także systematycznego zwiększania wynagrodzeń.

Urząd Miasta Częstochowy w 2014 roku otrzymał tytuł „Samorządu Równych Szans”, przyznany przez Polskie Stowarzyszenie Prawa Antydyskryminacyjnego. W magistracie obowiązuje regulamin antydyskryminacyjny i antymobbingowy; organizuje się też szkolenia, których celem jest uwrażliwienie urzędniczek i urzędników na te zjawiska. Wewnętrzny regulamin wynagradzania przeciwdziała powstawaniu nierówności w uposażeniach między zatrudnionymi kobietami i mężczyznami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejne miasto podpisało Kartę Różnorodności. Chce na lepsze zmieniać miejsca pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA