PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kolejne firmy przenoszą działalność do Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 14 mar 2017 19:41

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki został zapytany o działania rządu w celu przyciągnięcia Polaków z powrotem do ojczyzny.

Kolejne firmy przenoszą działalność do Polski
Mateusz Morawiecki (fot. mat. IPN)
REKLAMA

• Morawiecki przypomniał, że Polska przyciąga firmy ulgami oraz wykwalifikowanymi pracownikami.

•  Podkreślił, że wiele banków, m.in. HSBC, Credit Suisse, UBS, czy Citibank przenoszą do Polski kolejne funkcje. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Wskazał, że pomagają w tym działania zarówno po stronie specjalnych stref ekonomicznych jak i bezpośrednie rozmowy m.in. w Londynie.

"Po stronie rządu mamy wiele wysiłków o charakterze tworzenia miejsc pracy tutaj w Polsce" - odparł. Poinformował, że za dwa tygodnie uda się do Krakowa, gdzie ABB, jedna z najwyżej zaawansowanych firm będzie tworzyć nowe dwa tysiące miejsc pracy. Dodał, że będą tam zatrudniani bardzo wysoko wykwalifikowani ludzie.

"Takich przykładów mamy już kilkadziesiąt" - wskazał. Podkreślił, że wiele banków, m.in. HSBC, Credit Suisse, UBS, czy Citibank przenoszą do Polski kolejne funkcje. "Część z nich już tutaj była, niektóre z tych, które wymieniłem były tylko w niewielkim stopniu i to nasze działania powodują, że te instytucje zwiększają swoją obecność lub w ogóle się pojawiają" - powiedział Morawiecki.

Morawiecki dodał, że oprócz banków w Polsce inwestują kolejne firmy, np. drugi na świecie producent silników samolotowych Rolls-Royce.

"Staramy się też, żeby ten nasz rozwój był równomierny, odchodzimy od tego polaryzacyjno-dyfuzyjnego (rozwoju - red) z ostatnich 25 lat i dlatego Rolls-Royce przychodzi do Robczyc, a Mercedes przychodzi do Jawora" - tłumaczył wicepremier. "To są wyraźne dowody na to też, że staramy się robić wszystko, żeby te ulgi, żeby zachęty, wykwalifikowani pracownicy byli dostępni w tych miejscach Polski, czasami powiatowej, tej Polski trochę zaniedbanej" - mówił.

Wskazał, że pomagają w tym działania zarówno po stronie specjalnych stref ekonomicznych jak i bezpośrednie rozmowy m.in. w Londynie. Zapowiedział, że w poniedziałek udaje się po raz kolejny do Londynu, gdzie będzie rozmawiał "z wieloma inwestorami z sektora finansowego, niefinansowego". "Będę tam też rozmawiał z Rolls-Roycem" - dodał.

Morawiecki podkreślił, że te wszystkie działania, "są wyraźnym dowodem, że jesteśmy nie tylko słuchani, ale w ślad za naszymi działaniami idą czyny tych inwestorów, idą pieniądze, idą inwestycje i tworzone są miejsca pracy".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kolejne firmy przenoszą działalność do Polski

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • mała firma 2017-03-15 10:04:00

    Albo ja mam schizofrenię, albo pan minister. Tyle cały czas mówił o rozwoju małych polskich firm rodzinnych, które dają 2/3 miejsc pracy i 2/3 produktu, o konieczności ich rozwoju i ułatwiania im życia. A chwali się wyłącznie ściąganiem kolejnych korporacji, które te małe firmy wyrzucają z rynku siłą swojego kapitału. O rozwoju małych firm cisza, czy nie ma się czym chwalić? To kiedy minister mówi prawdę - kiedyś, czy teraz?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA