PARTNERZY PORTALU

Pomorzanki w biznesie: Kobiety przed szansą na dotację dla firmy

  • Autor: MN
  • 16 sie 2017 14:22

Mieszkanki województwa pomorskiego mogą starać się o unijną dotację na otwarcie własnej firmy. Od środy (16 sierpnia) Agencja Rozwoju Pomorza prowadzi nabór wniosków.

Pomorzanki w biznesie: Kobiety przed szansą na dotację dla firmy
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Aby zakwalifikować się do projektu, należy opisać pomysł na biznes i oszacować planowane wydatki.

• Uczestniczki mogą ubiegać się m.in. o jednorazową dotację w wysokości 23 tys. zł.

• Do projektu zakwalifikują się 32 osoby.

Projekt „Pomorzanki w biznesie" skierowany jest do niepracujących pań, które mieszkają na terenie województwa pomorskiego, ukończyły 30. rok życia, mają zamiar prowadzić jednoosobową firmę i w ciągu ostatniego roku nie prowadziły własnego biznesu.

Uczestniczki projektu mogą ubiegać się o 23 tys. zł jednorazowej dotacji oraz trwające nawet rok miesięczne wsparcie doradcze i finansowe na pokrycie kosztów bieżącej działalności w wysokości do 1 440 zł.

Jak przebiegać będzie rekrutacja?

Rekrutacja do projektu obejmuje trzy etapy. W pierwszym sprawdzana będzie kompletność złożonych dokumentów, a następnie charakterystyka projektu oraz jego koszty. Na koniec specjaliści ocenią, czy aplikujące panie będą w stanie założyć i prowadzić swoją firmę.

O udziale w projekcie będzie decydować liczba punktów otrzymana w kolejnych etapach rekrutacji. Dodatkowe punkty mogą otrzymać osoby w wieku powyżej 50. roku życia, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne oraz o niskich kwalifikacjach.

Do projektu zakwalifikują się 32 osoby. W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów, decydować będzie kolejność złożonych dokumentów.

Gdzie można składać dokumenty?

Nabór rozpoczyna się 16 sierpnia 2017 r. Wnioski przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza (Olivia Business Centre – budynek Olivia Six przy al. Grunwaldzkiej 472 D w Gdańsku). Komplet dokumentów należy dostarczyć nie później niż 30 sierpnia 2017 r. do godz. 15.

W przypadku dużego zainteresowania i wyczerpania limitu miejsc w projekcie, nabór zgłoszeń może zostać zakończony szybciej. Informacja o wcześniejszym zakończeniu rekrutacji zostanie zamieszczona na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza na co najmniej 24 godziny przed jej planowanym zamknięciem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pomorzanki w biznesie: Kobiety przed szansą na dotację dla firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA