×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kobiety na zdalnym pracują dłużej i ciężej

  • Justyna Koc
    jk
  • 28 wrz 2020 10:59

Kobiety częściej niż mężczyźni pracowały na odległość. Aż 57 proc. z nich deklaruje taki rodzaj pracy, w porównaniu z tylko 45 proc. mężczyzn. Co więcej, to kobiety (56 proc.) przyznają, że w pracy zdalnej często pracowały dłużej i ciężej niż normalnie. Z tym stwierdzeniem zgadza się znów tylko 45 proc. mężczyzn.

Kobiety na zdalnym pracują dłużej i ciężej
Kobiety (70 proc.), częściej niż mężczyźni (61 proc.) deklarują, że podczas lockdownu spędzały więcej czasu przed ekranem komputera, czy telefonu. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ze stwierdzeniem „w pracy zdalnej często pracowałem dłużej i ciężej niż normalnie” zgadzają się najczęściej osoby starsze i w pełni aktywne zawodowo.
  • Młodzi najczęściej ze wszystkich grup (69 proc.), deklarowali że spędzają więcej czasu przed ekranem komputera i telefonu podczas epidemii.
  • Również kobiety (70 proc.), częściej niż mężczyźni (61 proc.) deklarują, że podczas lockdownu spędzały więcej czasu przed ekranem komputera czy telefonu.

Zdarza się, że nowoczesne technologie stają się barierą i wydłużają nasz czas pracy. Ze stwierdzeniem „w pracy zdalnej często pracowałem dłużej i ciężej niż normalnie” zgadza się ponad połowa (52 proc.) respondentów badania Procontent Communication „Pandemia automatyzuje Polskę?”. Najczęściej odpowiedź tę zaznaczały osoby starsze i w pełni aktywne zawodowo.

Źródło: Procontent Communication „Pandemia automatyzuje Polskę?”
Źródło: Procontent Communication „Pandemia automatyzuje Polskę?”

Ponad 65 proc. badanych Polaków zgadza się z opinią, że pandemia sprawiła, że znacznie
więcej czasu spędzamy przed komputerem i ze smartfonem. To młodzi najczęściej ze wszystkich grup (69 proc.), podpisują się pod ta deklaracją.

Również kobiety (70 proc.), częściej niż mężczyźni (61 proc.) deklarują, że podczas lockdownu spędzały więcej czasu przed ekranem komputera, czy telefonu.

Źródło: Procontent Communication „Pandemia automatyzuje Polskę?”
Źródło: Procontent Communication „Pandemia automatyzuje Polskę?”

Panie też znacznie częściej, wskazywały samopoczucie psychiczne i dobrostan pracowników po izolacji jako wartość, która powinna być ważna dla pracodawcy.

- Pytaniami, które w sposób oczywisty nasuwają się po analizie wyników badania, jest to, na ile ta zmiana się utrzyma w polskich organizacjach pracy i na ile zmieni instytucje publiczne w zakresie przyspieszenia digitalizacji procesów administracyjnych – podkreśla Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan ds. rynku pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kobiety na zdalnym pracują dłużej i ciężej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA