PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kobiety, mężczyźni i biuro. Zaskakujące zjawisko

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 sty 2022 10:26

To, czy wolimy pracować z domu, czy z biura, w dużej mierze zależy od naszej płci. Okazuje się, że mężczyźni są zwolennikami pracy z biura. Kobiety z kolei stawiają na home office.

Kobiety, mężczyźni i biuro. Zaskakujące zjawisko
Mężczyźni wolą pracować z biura. Zaledwie 6 proc. jest za home office (fot. unsplash.com/Malte Helmhold)
REKLAMA
  • Firma Dailyfruits zbadała nasze preferencje odnośnie pracy z biura lub z domu.
  • Jak wynika z badania „Biuro czy home office – jakie środowisko pracy preferują polscy pracownicy”, to głównie mężczyźni wolą pracować w biurze.
  • Za tą formą pracy opowiedziała się ponad połowa badanych. Dokładnie odwrotne preferencje mają kobiety, które są zdecydowanymi zwolenniczkami pracy z domu.

Jak wynika z badania „Biuro czy home office – jakie środowisko pracy preferują polscy pracownicy”, aż 55 proc. zapytanych w badaniu mężczyzn woli pracować z biura. Jedynie 6 proc. zadeklarowało, że woli home office. W przypadku kobiet 56 proc. ankietowanych wybrało home office, a jedynie 25 proc. zadeklarowało, że woli pracę w biurze.

Mężczyzn najbardziej do powrotu do biur motywuje komfortowa przestrzeń do pracy (47 proc.) oraz przyjazna atmosfera, możliwość spotkań przy kawie oraz wspólne posiłki (43 proc.). Kobiety wybrały wymianę doświadczeń i możliwość bezpośrednich spotkań (39 proc.), możliwość bezpośredniej interakcji z ludźmi (38 proc.) oraz przyjazną atmosferę i wspólne posiłki (38 proc.).

Grafika: Dailyfruits
Grafika: Dailyfruits

Zarówno mężczyźni (60 proc.), jak i kobiety (56 proc.) są zgodni, że przyjazne środowisko pracy budują przede wszystkim ludzie. Dla obu płci równie ważne są również eventy integracyjne, jak deklarowało 49 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn.

- Z perspektywy ostatniego roku obserwujemy, że coraz więcej pracodawców zauważa potrzebę budowania więzi jako najważniejszy czynnik pracy hybrydowej. Integracja online niesie za sobą szereg korzyści takich jak poczucie przynależności do zespołu. To bardzo ważna wartość szczególnie w czasach pracy zdalnej. Wysyłając pracownikom paczki na home office lub organizując spotkania online pokazuje się pracownikom, że nadal są bardzo ważną częścią zespołu. Bazując na rozwiązaniach umożliwiających realizację zdalnych działań team building, na przykład gotowanie online czy realizację firmowych śniadań po przesłaniu do pracowników produktów na ich przygotowanie, można reagować na bieżące potrzeby pracowników właśnie w zakresie potrzeby integracji - mówi Magdalena Kartasińska, dietetyk kliniczny i kierownik działu dietetycznego Dailyfruits.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kobiety, mężczyźni i biuro. Zaskakujące zjawisko

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA