×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kobiety boją się wracać do pracy. Aż 75 proc. z nich ma ten problem

  • jk
  • 6 lut 2023 20:00

Sytuacja gospodarcza, brak pewności siebie i sprecyzowanego planu to główne czynniki, które powstrzymują kobiety przed założeniem własnego biznesu. Trzy na cztery pytane kobiety przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym przyznaje, że obawia się powrotu do pracy.

Kobiety boją się wracać do pracy. Aż 75 proc. z nich ma ten problem
65,1 proc. badanych kobiet, które prowadzą własną działalność, deklaruje, że odczuwa obecnie większy stres niż w poprzednich latach (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Kobiety wstrzymują się z decyzją o założeniu działalności ze względu na brak finansów i nadmiar związanych z tym spraw organizacyjnych i biurokracji.
  • 65,1 proc. badanych kobiet, które prowadzą własną działalność, deklaruje, że odczuwa obecnie większy stres niż w poprzednich latach - to dane z raportu „Bizneswoman Roku: Przedsiębiorczość Polek – stres i obawy”.
  • Jednocześnie 3/4 badanych przebywających obecnie na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, obawia się powrotu do pracy.

Dane z badania „Bizneswoman Roku: Przedsiębiorczość Polek – stres i obawy” wskazują, że blisko połowa respondentek deklaruje, że przed założeniem własnej firmy powstrzymują je trudności związane z aktualną sytuacją gospodarczą (49,7 proc.) oraz brak pewności siebie (49,1 proc.). Niewiele niższy odsetek ankietowanych (42,9 proc.) wskazuje także, że wstrzymuje się z decyzją o założeniu działalności ze względu na brak finansów. Blisko co trzecia badana deklaruje, że powstrzymuje ją nadmiar związanych z tym spraw organizacyjnych i biurokracji.

Strach przed powrotem do pracy po urlopie macierzyńskim

Trzy na cztery pytane kobiety przebywające na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym przyznaje, że obawia się powrotu do pracy.

Najczęściej jako powód wskazują możliwe trudności z pogodzeniem pracy zawodowej i opieki nad dzieckiem (74,4 proc.) i problem z odnalezieniem się z powrotem w obowiązkach zawodowych i pracy z zespołem (18,6 proc.). 16,7 proc. uważa, że powrót do pracy po urlopie macierzyńskim jest trudny i nieraz niemożliwy.

Źródło: Badanie 'Bizneswoman Roku: Przedsiębiorczość Polek - stres i obawy'
Źródło: Badanie 'Bizneswoman Roku: Przedsiębiorczość Polek - stres i obawy'
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kobiety boją się wracać do pracy. Aż 75 proc. z nich ma ten problem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • gość 2023-02-07 09:10:21

    Czy powrót do pracy musi oznaczać zakładanie prywatnej firmy? Czy wkrótce na świecie będą już tylko sami przedsiębiorcy? Na jakiej podstawie taka teza? Nie wiadomo, co dziennikarz miał na myśli. Z tego artykułu nie wiem, czy kobiety boją się wracać do pracy w ogóle, czy też boją się otwierać prywatnych firm. To drugie mogę zrozumieć, bo nie każdy musi być busineswoman.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA