PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Koalicja Bezpieczni w Pracy wybrała Mistrza Kadry BHP 2019

Mistrzem Kadry BHP 2019 został Janusz Dorochowicz, specjalista ds. bhp z Warszawy. Pokonał innych kandydatów w konkursie wiedzy o bhp. Drugie miejsce zajęła Wioleta Witosz, a na trzecim uplasowała się Roksana Opasiak.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 5 lip 2019 13:24
Koalicja Bezpieczni w Pracy wybrała Mistrza Kadry BHP 2019
- Poziom wiedzy i znajomości zagadnień bhp w tym roku był wysoki - mówił Marek Maszewski przewodniczący komisji konkursowej Mistrzostw Kadry BHP. (fot. CIOP-PIB/materiały prasowe)
REKLAMA
  • Edycja w 2019 r. była już piątą, kiedy wybierano mistrza kadry BHP.
  • W pierwszym etapie tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba prawie 1000 uczestników. Do finału przeszło 50 osób.
  • Nagrody wręczono w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowym Instytucie Badawczym (CIOP-PIB).

960 osób poświęciło łącznie ponad 140 godzin na udzielenie odpowiedzi na pytania konkursowe. W konkursie udział wzięli managerowie, doświadczeni praktycy, specjaliści z różnych firm i branż, a także przedstawiciele środowiska akademickiego oraz studenci. Wśród uczestników znaleźli się również zainteresowani tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy niezwiązani zawodowo ze służbą bhp.

-  Poziom wiedzy i znajomości zagadnień bhp w tym roku był wysoki - mówił Marek Maszewski, dyrektor działu nadzoru SEKA, przewodniczący komisji konkursowej Mistrzostw Kadry BHP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreślał, że w pierwszym etapie dwie osoby uzyskały maksymalną liczbę punktów. W I części drugiego etapu 6 uczestników zdobyło ponad 10 punktów na 20. - Uważam to za bardzo dobry wynik wziąwszy pod uwagę, że za błędną odpowiedź przyznawane były punkty ujemne. Komisja Konkursowa docenia również pracę uczestników nad odpowiedziami na 5 pytań problemowych.

Konkurs, jakich mało

Mistrzostwa Kadry BHP składały się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test wiedzy złożony z 30 pytań jednokrotnego wyboru. Pięćdziesiąt osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów musiało zmierzyć się także z kolejnym testem, składającym się zarówno z pytań zamkniętych, jak i otwartych.

Na wyniki drugiego etapu składały się punkty otrzymane za udzielenie poprawnych odpowiedzi w teście wiedzy (maksymalnie 20 punktów) oraz ocena przyznana przez komisję konkursową za opracowanie odpowiedzi na pytania otwarte o wyższym stopniu trudności (maksymalnie 25 punktów). Jury weryfikowało najlepszy dobór narzędzi oraz oceniało umiejętność skorzystania z posiadanej wiedzy w praktyce.

Nad poprawnością merytoryczną Mistrzostw Kadry BHP czuwała komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Koalicji Bezpieczni w Pracy i Patronów Merytorycznych konkursu, do których należą: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB), Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Urząd Dozoru Technicznego, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP. Patronat nad konkursem objęła Państwowa Inspekcja Pracy.

Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie CIOP-PIB 4 lipca 2019 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Koalicja Bezpieczni w Pracy wybrała Mistrza Kadry BHP 2019

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA