×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kluby fitness i siłownie nie chcą dłużej czekać na odmrożenie

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sty 2021 7:42

Zdesperowani przedsiębiorcy nie chcą już dłużej czekać na odmrożenie branży. W poniedziałek, 1 lutego, większość klubów, ma wbrew zakazom sanitarnym, wznowić działalność.

Kluby fitness i siłownie nie chcą dłużej czekać na odmrożenie
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Założyciel Polskiej Federacji Fitness (PFF), która zainicjowała i koordynuje akcję uruchamiania klubów i siłowni pomimo restrykcji sanitarnych, Tomasz Napiórkowski przekazuje, że w poniedziałek (1 lutego)ma się otworzyć w całym kraju ok. 1700 obiektów. "To walka o wszystko. Nie mamy nic do stracenia" - twierdzi w "Rzeczpospolitej".

"To około 60 proc. działających w naszym kraju siłowni i klubów fitness, które od czasu ponownego zamknięcia, w połowie października 2020 r., popadają w coraz większe trudności finansowe, zwiększając swoje zadłużenie. (...) PFF ma umowy z 30 kancelariami prawnymi, które są gotowe wspierać przedsiębiorców otwierających siłownie i kluby fitness w razie problemów z kontrolami policji i sanepidu" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj też: Długi klubów fitness i siłowni przekroczyły 14 mln zł

Gazeta podaje, że otwierane teraz obiekty fitness mają przestrzegać zasad opracowanego przez PFF reżimu sanitarnego, który federacja przedstawiła przed kilkoma dniami urzędnikom Głównego Inspektoratu Sanitarnego. "(...) przedstawiciele GIS pozytywnie ocenili opracowany przez branżę reżim sanitarny. Co ciekawe, jest on nawet bardziej rygorystyczny niż ten wprowadzony latem przez rząd" - informuje "Rz".

"W uruchamianych od poniedziałku siłowniach i klubach fitness ma obowiązywać limit 12 mkw. na osobę, pomiar temperatury, wyłączony co drugi rząd szafek w szatniach i ograniczenia wejść dla osób z grup ryzyka, o ile nie są jeszcze zaszczepione na Covid- 19" - informuje dziennik.

Gazeta przytacza wyniki badań przeprowadzonych przez wywiadownię gospodarczą Bisnode A Dun & Bradstreet Company dla "Rzeczpospolitej", które pokazują, że w ubiegłym roku sądy gospodarcze ogłosiły upadłość siedmiu klubów fitness. "To oznacza trzykrotnie większą liczbę bankructw niż rok wcześniej. Jednocześnie zawieszono działalność 170 obiektów - prawie o połowę więcej niż w 2019 r" - podaje "Rz".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kluby fitness i siłownie nie chcą dłużej czekać na odmrożenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Mięśniak 2021-01-29 19:22:15

    W zdrowym ciele zdrowy duch. Grozi nam zanik mięśni przez głupotę rządzących. Kluby fitness i siłownie są bardziej bezpieczne od marketów przez które codziennie przewalają się miliony kasłających i zakatarzonych ludzi. Słabi ludzie są bardziej podatni na wirusa. Oni sami nawet nie wiedzą dlaczego zamykają obiekty w których ludzie nabywają odporności przed chorobami. Chyba że im o to chodzi by społeczeństwo osłabić by łatwiej mógł wirus zaatakować.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA