PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kilkadziesiąt miast. Kilkanaście państw. Cztery kontynenty. Mateusz A. Bonca zdradza, co dały mu zawodowe podróże

Najgorsze, co może wydarzyć się w życiu menedżera, to otoczenie się grubym murem dezinformacji - w rozmowie z PulsHR.pl przyznaje Mateusz A. Bonca, prezes Grupy Lotos, który większość swojego życia zawodowego spędził, pracując za granicą. W sumie doświadczenie zawodowe zdobywał w kilkudziesięciu miastach mieszczących się na czterech kontynentach.

Kilkadziesiąt miast. Kilkanaście państw. Cztery kontynenty. Mateusz A. Bonca zdradza, co dały mu zawodowe podróże
Adobe Stock
REKLAMA
  • Czechy, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Belgia, Republika Południowej Afryki czy Turcja to kilka państw, w których Mateusz A. Bonca zdobywał doświadczenie zawodowe.
  • Trzy lata temu wrócił do Polski, by związać się zawodowo z Grupą Lotos. W 2018 roku stanął na jej czele.
  • W rozmowie z PulsHR.pl opowiada o tym, co zawodowo dały mu podróże po świecie, jak wygląda praca w tak różnych krajach oraz o modelu zarządzania, który jest mu najbliższy. Przeczytajcie pierwszą część rozmowy z Mateuszem A. Boncą.

Myślałam, że kiedy wejdę do pana gabinetu, wszędzie zobaczę ustawione pamiątki z zagranicy. Może mapa świata z zaznaczonymi miejscami, w których pan pracował. A tu nic.

- Nigdy nie przywiązywałem do tego większej wagi. Działałem odwrotnie. W miejsca, w których pracowałem, zawsze starałem się zabrać ze sobą trochę domu. Póki mieszkałem w hotelach, było to dość trudne. Kiedy na dłużej przeprowadziłem się do Dubaju, a później do Frankfurtu nad Menem, zabrałem ze sobą swoje obrazy. Dzięki nim potrafiłem szybciej odnaleźć się w nowym miejscu i poczuć się w nim jak w domu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Maluje pan?

- Oj nie. Ogląda pani obrazy związanego z Trójmiastem malarza Konstantego Gorbatowskiego, który malował abstrakcje.

A pan ma czas na hobby?

- Tak.

Liczył pan kiedyś, w ilu państwach i miastach pracował?

- To kilkadziesiąt miast i kilkanaście państw na czterech kontynentach. Studiowałam w Szkole Głównej Handlowej. Już w czasie nauki wyjechałem do Afryki, a dokładniej do Maroka (Al. Akhawayn Uniersity), gdzie kontynuowałem naukę. Zaczynając pracę w McKinsey, zawsze dążyłem do tego, żeby podróżować i poznawać świat. Taki zwyczaj został mi na długo.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Kilkadziesiąt miast. Kilkanaście państw. Cztery kontynenty. Mateusz A. Bonca zdradza, co dały mu zawodowe podróże

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • miś 2019-09-25 10:28:49

    Gratulacje, po trzech tygodniach czytać i pisać po arabsku, drutem kolczastym? a tak poza nawiasem, albo ponadwybitny talent poliglotyczny albo mateuszek pinokio.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA