PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kierowcy Ubera będą dostawać napiwki

  • Autor: GP
  • 21 cze 2017 18:06

W ramach rozwijania funkcjonalności aplikacji mobilnej Uber, innowacyjna firma transportowa zaoferuje klientom napiwki dla kierowców. To tylko jedna z kilku opcji, jakie testuje w USA i Polsce przedsiębiorstwo.

Kierowcy Ubera będą dostawać napiwki
Uber działa w Polsce od grudnia 2013 r. Na zdjęciu reklama aplikacji Uber na taksówce w Niemczech. (fot.:Alper Cugun/flickr.com/CC BY 2.0)
REKLAMA

• Napiwki będą trafiać bezpośrednio na konto kierującego. Uber nie będzie z nich pobierał żadnej opłaty procentowej dla firmy.

• Wśród innych usprawnień, jakie mają być testowane w aplikacji, warto wymienić: opłaty za czekanie i tzw. miejsca docelowe dla kierowców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Uber, starając się usprawnić swój model biznesowy, zdecydował się przetestować w amerykańskich realiach rynku przewozu osób swoje nowe pomysły na usprawnienia aplikacji mobilnej. Przypomnijmy, że właśnie ona jest kluczowym elementem działalność firmy. 

Wśród zmian, które Uber chce sprawdzić na amerykańskich ulicach, pojawiła się możliwość dania napiwków kierującym wynajmowanym pojazdem. Tę opcję będą zwłaszcza testować kierowcy jeżdżący z aplikacją Uber w Seattle, Minneapolis oraz Houston.

Pasażerowie oraz klienci mogą w ten sposób wyrazić swoje zadowolenie po komfortowym przejeździe lub sprawnie zrealizowanej dostawie przesyłki. Jak zaznacza Uber, pieniądze z napiwków w całości trafią na konto kierowcy i nie będą obarczone żadną opłatą na rzecz firmy.

Aplikacja Uber została przedstawiona światu jako alternatywa dla transportu w marcu 2009 roku, w tym miesiącu też pojawiło się przedsiębiorstwo ją koordynujące, źródło: flickr.com/CC BY 2.0
Aplikacja Uber została przedstawiona światu jako alternatywa dla transportu w marcu 2009 roku, w tym miesiącu też pojawiło się przedsiębiorstwo ją koordynujące, źródło: flickr.com/CC BY 2.0

W kolejnych tygodniach funkcjonalność będzie rozszerzana na następne amerykańskie miasta.

Inne opcje poddawane testom

Poza napiwkami Uber chce sprawdzić, czy pojawi się zainteresowanie opłatami za czekanie, które będą naliczać świadczący usługę transportową. Co ważne tę opcję niebawem będą mogli testować Polacy jeżdżący we Wrocławiu i w Krakowie.

Skrócony został także czas, w jakim pasażerowie mogą zrezygnować z przejazdu bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty. Do tej pory było to 5 minut, a teraz wynosi on 2 minut.

Kolejną funkcjonalnością, którą także można uświadczyć w naszym kraju, są tzw. miejsca docelowe dla kierowców. Dwa razy dziennie kierowcy Ubera mogą ustawić swoje miejsce docelowe i akceptować przejazdy, które kończą się wyłącznie w jego pobliżu. Tę opcję także firma testuje w USA.

Testowanie nowych opcji w aplikacji ma zająć Uberowi około pół roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kierowcy Ubera będą dostawać napiwki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA