Kiedy zmienić pracę? Oto 10 znaków, że przyszedł już czas

• Decyzji o zmianie pracy nie podejmuje się z dnia na dzień.
• Nie warto rezygnować z pracy pod wpływem impulsu czy w złości.
• Lepiej spokojnie zdecydować, czy to na pewno dobry czas na zmiany.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kiedy zmienić pracę? Oto 10 znaków, że przyszedł już czas

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 sie 2016 11:34


Kiedy warto zastanowić się nad zmianą posady? Oto dziesięć sytuacji, które powinny skłonić do przemyślenia sytuacji zawodowej.

Znudzenie

Zdarza się, że wpadamy w rutynę i praca nie stanowi dla nas już żadnego wyzwania. Zwyczajnie się nudzimy.

- Wtedy warto spróbować poprosić szefa o nowe zadania. Ale jeśli to nie pomoże, lepiej rozważyć zmianę zajęcia - mówi Bartosz Struzik z MonsterPolska.pl.

Przepracowanie

Zbyt duży stres i praca ponad siły mogą w dłuższej perspektywie wpłynąć negatywnie na zdrowie. - Intensywna praca jest do zniesienia przez chwilę, np. kiedy kończymy dany projekt, ale jeśli trwa za długo, przestaje dawać satysfakcję i radość - wyjaśnia Struzik.

Kultura pracy

To, na jakich zasadach pracujemy, jest bardzo ważne. - Jeśli wytyczne albo sposób wykonywania zadań zmieniły się tak, że nie umiemy się w nich odnaleźć to także znak, żeby się rozejrzeć za czymś innym. Szczególnie, jeśli mamy wątpliwości moralne - mówi ekspert.

Brak szans na rozwój

Od lat nie awansujemy albo możliwości awansu się wyczerpały?

Brak perspektyw może przerodzić się we frustrację. (fot.fotolia) Brak perspektyw może przerodzić się we frustrację. (fot.fotolia)

- Brak perspektyw to poważny problem, bo wkrótce może się przerodzić we frustrację - mówi Struzik.

Niedopasowanie umiejętności

Lata studiów, kursy, doświadczenie – wszystko idzie na marne. - Czasem czujemy, że nasze kwalifikacje i możliwości są zupełnie niewykorzystywane. Jeśli pojawia się uczucie marnowania potencjału, lepiej rozejrzeć się za pracą, która pozwoli nam się spełnić zawodowo - podpowiada Struzik.

Miejsce pracy

Kiedy dojazdy do pracy zajmują wieczność albo z przyczyn losowych trzeba się przeprowadzić, poszukanie pracy bliżej domu jest całkiem rozsądne.

Zmiana stylu życia

Czasem trzeba zmienić zajęcie, by pasowało do tego, jak żyjemy. - Może bardziej odpowiada nam inna branża albo musimy pracować w innych godzinach, by pogodzić życie zawodowe i rodzinne - uważa Struzik.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Lepszapracalepszezycie.pl 2016-08-18 21:06:55

Zanim zdecydujesz sie na zmianę dobrze przemyśl decyzję. Zastanów się, czy na pewno chcesz zmienić pracę. Jeśli tak to zabierz się do tego na poważnie. Jeśli nie to odpuść temat całkowicie, nie zaprzątaj nim sobie głowy i skup się na tym jak poprawić swoje zadowolenie z obecnej pracy.