PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu kadr i płac? Specjaliści podpowiadają

 • Aneta Kaczmarek
  AKC
 • 11 cze 2019 13:19

Wydzielenie procesów kadrowo - płacowych na zewnątrz jest dla firm decyzją strategiczną. W jakich przypadkach model outsourcingowy może być korzystniejszy od realizowania takich czynności wewnątrz organizacji?

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu kadr i płac? Specjaliści podpowiadają
Adobe Stock
REKLAMA
 • Nowoczesny outsourcing to współpraca partnerska, bazująca na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu potrzeb.
 • Synergia wiedzy i możliwości ułatwi nie tylko optymalizację procesów kadrowo - płacowych, ale także umożliwi dalszy rozwój biznesu i czerpanie satysfakcji przez obie strony umowy.
 • Kluczowe przy podejmowaniu decyzji o outsourcingu jest precyzyjne zdefiniowanie potrzeb i oczekiwań.

Decyzja o outsourcingu procesów biznesowych, także tych z obszaru kadr i płac czy szeroko pojętego HR, najczęściej ma charakter długoterminowy, wiąże się bowiem z dużą zmianą organizacyjną. W każdym przypadku powinna poprzedzić ją wielowymiarowa analiza, nie tylko finansowa. Dzisiaj współpraca z zewnętrznym dostawcą znacznie rzadziej jest bowiem postrzegana wyłącznie przez pryzmat redukcji kosztów.

- Firmy coraz częściej traktują outsourcing jako źródło kompetencji i wiedzy. Decydując się na wydzielenie procesów na zewnątrz oczekują optymalizacji, dostępu do nowoczesnej technologii i zapewnienia zasobów niezbędnych do realizacji określonych działań - mówi Magdalena Aleksandrowicz, prezes zarządu Contract Administration.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Tarczyński przeniósł kadry i płace do chmury 

Z takich powodów na outsourcing kadrowo - płacowy decydują się każdej wielkości firmy, nie tylko te największe. Mniejsze podmioty nie muszą dzięki temu inwestować w zakup i bezpieczeństwo systemów, co przy niewielkiej skali działania jest znacznym wydatkiem. Więksi gracze nie martwią się z kolei o rekrutację i utrzymanie pracowników działów kadr, które - w obecnej sytuacji na rynku pracy - są coraz większą bolączką pracodawców. Nie mniej ważna jest konieczność systematycznej aktualizacji wiedzy i podnoszenia kompetencji zespołu, co w firmach z wysoką rotacją pracowników jest tym bardziej trudne.

Obsługa kadr i płac jest newralgicznym procesem w organizacjach. To obszar wymagający nie tylko dużej skrupulatności oraz szerokiej wiedzy z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, ale także umiejętności jej praktycznego zastosowania - dodaje Magdalena Aleksandrowicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Kiedy warto skorzystać z outsourcingu kadr i płac? Specjaliści podpowiadają

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marzena 2021-11-08 12:24:34

  Przewaga usług outsourcingowych jest widoczna gołym okiem. Zatrudnienie pracownika wewnątrz struktury firmy to: koszt składek ZUS, koszt płatnych urlopów oraz nieobecności chorobowych, konieczność wyposażenia stanowiska pracy, obsługa IT oraz licencja programu kadrowo-płacowego, etc..... Jeśli dodatkowo firma outsourcingowa zapewnia szybki przepływ informacji to możliwości jakie daje outsourcing są bardzo konkurencyjne. Ze swojej strony polecam kadry-place.info

 • Aneta 2019-12-06 09:02:18

  Zdecydowanie warto, choćby dlatego, że zewnętrzna firma taka jak np. Eurokadra Expert poza tym, że przygotuje niezbędną dokumentację pracowniczą i zgodnie z przepisami obowiązującymi naliczy wynagrodzenia, to ponadto w każdej chwili służy pomocą w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA