PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kidawa-Błońska: Polscy przedsiębiorcy odczują skutki koronawirusa. Konieczne programy wsparcia

  • Autor: PAP/AT
  • 9 mar 2020 13:12

Za chwilę polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy odczują skutki koronawirusa. Chcemy apelować do rządu, żeby przygotował programy wsparcia, programy osłonowe, dlatego że już kilka branż rzeczywiście ponosi wielkie starty. A to dopiero początek, nie wiemy, co będzie za kilka tygodni, czy za kilka miesięcy - zaapelowała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kidawa-Błońska: Polscy przedsiębiorcy odczują skutki koronawirusa. Konieczne programy wsparcia
Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. twitter.com/M_K_Blonska)
REKLAMA

Kandydatka KO na prezydenta Małgorzat Kidawa-Błońska zaapelowała do rządu o wsparcie dla przedsiębiorców oraz lepsze współdziałanie z samorządami w związku z koronawirusem.

"Za chwilę polska gospodarka, polscy przedsiębiorcy odczują skutki tego wirusa; chcemy apelować do rządu, żeby przygotował programy wsparcia, programy osłonowe, dlatego że już kilka branż rzeczywiście ponosi wielkie starty. A to dopiero początek, nie wiemy, co będzie za kilka tygodni, czy za kilka miesięcy" - powiedziała Kidawa-Błońska w poniedziałek na konferencji prasowej w Lublinie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to także o tym rząd powinien pomyśleć i już się przygotowywać do wsparcia polskich przedsiębiorców" - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

Jej zdaniem ważne jest też współdziałanie rządu z samorządami i organizacjami pozarządowymi, bo - jak podkreśliła - "tylko wspólne działanie nas wszystkich pozwoli szybko uporać się z tą chorobą". "Ważne jest, żeby rząd szybciej wspierał samorządy i szpitale, żeby poszedł sygnał, że jesteśmy wszyscy dobrze przygotowani" - zaznaczyła.

Czytaj też: Emilewicz: planujemy pomoc dla firm na wypadek koronawirusa

Pytana o ewentualne zmiany w kampanii wyborczej z związku z zachorowaniami na koronawirusa w Polsce, Kidawa-Błońska zapewniła, że jest przygotowana do zmiany sposobu prowadzenia kampanii.

Jej zdaniem nic na razie nie wskazuje na to, aby trzeba było rozważać przesunięcie terminu wyborów, ale kampania wyborcza musi się zmienić. "Zobaczymy, w jakim tempie będzie się ten wirus rozszerzał w Polsce. Jesteśmy przygotowani na różne rozwiązania" - dodała kandydatka. Zapewniła, że jeśli dojdzie do debaty z udziałem wszystkich kandydatów to weźmie w niej udział.

Kidawa-Błońska uczestniczyła w Lublinie w spotkaniu Lubelskiego Forum Kobiet. W poniedziałek po południu i wieczorem spotkać się ma także z mieszkańcami Ryk i Lubartowa

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kidawa-Błońska: Polscy przedsiębiorcy odczują skutki koronawirusa. Konieczne programy wsparcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA