Katowice: Powstało Śląskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego

Lekarze, adwokaci, radcy prawni, pielęgniarki i położne, weterynarze, farmaceuci, architekci, inżynierowie, notariusze, doradcy podatkowi, rzecznicy patentowi, biegli rewidenci i komornicy powołali Śląskie Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Katowice: Powstało Śląskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

27 kwi 2016 19:40


Porozumienie w tej sprawie podpisali w środę (27 kwietnia) w Katowicach przedstawiciele 15 samorządów zawodowych z terenu województwa śląskiego. Forum ma stanowić płaszczyznę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń związanych z działalnością zawodów zaufania publicznego.

- Wbrew pozorom wcale nie było trudno namówić kolegów z innych samorządów do współpracy. Wszyscy odczuwamy potrzebę poważnej, merytorycznej debaty, jesteśmy zmęczeni pseudodebatą, grą na emocjach. Porozumienie daje nam przestrzeń do tej merytorycznej dyskusji - powiedział prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach Jacek Kozakiewicz.

W ocenie sygnatariuszy, powołanie Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego przyczyni się do wzmocnienia idei samorządności na terenie województwa śląskiego i sprawi, że głos przedstawicieli wykonujących zadania o szczególnym charakterze dla społeczeństwa będzie lepiej słyszalny. Forum będzie zajmować i publikować stanowiska w ważnych społecznie kwestiach, m.in. w sprawie rozwiązań prawnych dotyczących działania samorządów zawodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.