PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Katowice gospodarzem ABSL Summit 2022

  • km
  • 26 maj 2022 14:36

Tegoroczna edycja ABSL Summit - jedno z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeń analizujących globalne trendy i ich wpływ na rozwój gospodarczy i społeczny – odbędzie się w Katowicach. Główne tematy wydarzenia będą dotyczyć budowy silnych i zrównoważonych biznesów w obliczu geopolitycznych, ekonomicznych i społecznych zmian.

Katowice gospodarzem ABSL Summit 2022
ABSL Summit potrwa od 30 maja do 1 czerwca (fot. Andrzej Grygiel/PAP)
REKLAMA

ABSL Summit co roku przyciąga ponad 1000 liderów biznesu, przedstawicieli administracji krajowej i  światowej, ekspertów i naukowców. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji będą globalne zmiany i ich konsekwencje. 

Z analiz ABSL wynika, że niepokoje społeczne i polityczne, zmiany demograficzne, niepewność prawna, czy zmiana klimatu bardziej niż kiedykolwiek wymagają otwartych, świadomych reakcji i zintegrowanych rozwiązań. Niezbędne są także nowe style przywództwa i odpowiedzialne zarządzanie talentami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- ABSL Summit każdorazowo skupia się na najbardziej istotnych tematach, z którymi mierzą się przedstawiciele firm z sektora usług dla biznesu – branży, która zatrudnia już ponad 355 000 osób i jest jednym z motorów wzrostu polskiej gospodarki. Kształtowanie zmian za pomocą przejrzystych zasad i przepisów to dziś niezbędny krok w kierunku budowania zrównoważonych, silnych i odpornych gospodarek opartych na talentach. Ważne jest to szczególnie teraz, w obliczu tak trudnych doświadczeń psychospołecznych, jakimi są konsekwencje inwazji rosyjskiej na Ukrainę oraz prowadzenie biznesu w zmieniającym się porządku geopolitycznym – wyjaśnia Janusz Dziurzyński, prezes Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Tematy, które będą dyskutowane podczas ABSL Summit 2022, obejmują trzy obszary: przywództwo w czasach kryzysu, dane i dezinformację jako zjawiska oddziaływujące na decyzje biznesowe, a także  zmieniające się otoczenie społeczno-ekonomiczne i konieczność jego transparentnego uregulowania.

Gospodarzem 12. edycji ABSL Summit będą Katowice. 

- Katowice wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią są jednym z najważniejszych ośrodków w Polsce, w których prężnie rozwija się sektor nowoczesnych usług dla biznesu. W ciągu ostatnich czterech lat odnotowaliśmy w regionie aż 70-procentowy wzrost zatrudnienia w sektorze - jeden z najwyższych w kraju. W 114 centrach usług biznesowych pracuje ponad 27 tysięcy osób. To pokazuje, jak świetne warunki dla inwestorów oferuje region – komentuje prezydent Katowic Marcin Krupa. - Oprócz wątku biznesowego, nie sposób pominąć temat wojny w Ukrainie, która nieodwracalnie zmieniła naszą biznesową codzienność i nas samych. 

ABSL Summit potrwa od 30 maja do 1 czerwca. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Katowice gospodarzem ABSL Summit 2022

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA