Karty sportowe na topie. Benefit Systems ma za sobą dobry kwartał

• Łącznie w pierwszym kwartale 2016 r. przychody ze sprzedaży grupy Benefit Systems wzrosły o 34,6 proc. rok do roku osiągając wartość 172,3 mln zł.
• Na koniec pierwszego kwartału 2016 roku spółka miała aktywnych ponad 677 tys. kart sportowych (zmiana o 19,1 proc. rok do roku).
• Z kolei obroty na platformach kafeteryjnych wyniosły 40,7 mln zł (wzrost o 234 proc.).

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Karty sportowe na topie. Benefit Systems ma za sobą dobry kwartał

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 maj 2016 13:09


Łącznie w pierwszym kwartale br. przychody ze sprzedaży grupy Benefit wzrosły o 34,6 proc. rok do roku osiągając wartość 172,3 mln zł. EBITDA grupy w tym okresie wyniosła 15,6 mln zł, a zysk netto wyniósł 8,3 mln zł.

- Za nami dobry kwartał. Utrzymujemy dynamikę sprzedaży kart sportowych, kontynuujemy inwestycje w sieci klubów fitness, a dzięki przeprowadzonej reorganizacji segment kafeterie osiągnął próg rentowności – podsumowuje Izabela Walczewska-Schneyder, członek zarządu Benefit Systems.

Karty sportowe

Grupa Benefit Systems na koniec pierwszego kwartału 2016 roku miała aktywnych ponad 677 tys. kart sportowych (zmiana o 19,1 proc. rok do roku). Spółka MultiSport Benefit, która odpowiada za sprzedaż kart sportowych na czeskim rynku, zwiększyła ich liczbę w pierwszym kwartale do poziomu 29 tysięcy.

Grupa kontynuuje działania związane z rozwojem oferty kart sportowych na rynkach słowackim i bułgarskim, gdzie trwa proces pozyskiwania klientów.

Fitness

Segment fitness wygenerował w pierwszym kwartale br. 18 mln zł przychodów ze sprzedaży. Sieć inwestycyjnych klubów fitness powiększyła się w tym czasie o 4 nowe kluby, zwiększając łączną ich liczbę do 70 obiektów.

Platformy kafeteryjne

W pierwszym kwartale z platform kafeteryjnych MyBenefit oraz MultiKafeteria korzystało ponad 200 tys. użytkowników, co oznacza wzrost o ponad 40 tys. użytkowników w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku. Obroty na platformach kafeteryjnych wyniosły 40,7 mln zł (wzrost o 234 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.