PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Kancelaria Dentons łączy się z firmami w Korei Południowej i Hondurasie

W ślad za połączeniem z kancelarią w Nowej Zelandii, w ostatnich dniach kancelaria Dentons ogłosiła nowe połączenia z kolejnymi firmami prawniczymi - tym razem z Hondurasu oraz Korei Południowej. Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu, a z Lee International w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Kancelaria Dentons łączy się z firmami w Korei Południowej i Hondurasie
Kancelaria Dentons się rozwija (fot. shutterstock)
REKLAMA

Dentons ogłosił właśnie zamiar przeprowadzenia połączenia z firmą prawniczą w Hondurasie, Gustavo Zacapa y Asociados. Jest ona kancelarią prawną o ponad 60-letniej historii i działa zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Jej praktyka obejmuje obsługę spółek, postępowania sądowe oraz usługi doradcze. Kancelaria specjalizuje się w prawie spółek, prawie własności intelektualnej, kwestiach związanych z pozwoleniami na dopuszczenie do obrotu oraz sprawami regulacyjnymi, prawem podatkowym, prawem pracy, prawem administracyjnym oraz w czynnościach notarialnych.

Połączenie w Hondurasie jest kolejnym krokiem w ekspansji Dentons w regionie Ameryki Środkowej. Obecnie kancelaria prowadzi swoje biura w Gwatemali, Salwadorze, Panamie, Nikaragui oraz San José i Liberii w Kostaryce.

"Strategicznym celem Dentons jest stać się wiodącą panamerykańską firmą prawniczą w Ameryce Środkowej i w regionie Karaibów - mówi cytowany w komunikacie Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons.

„Połączenie w Hondurasie stanowi kolejny istotny krok w regionie, który umożliwi naszym klientom dostęp do utalentowanych prawników oraz wiodących rozwiązań w Ameryce Środkowej i poza nią” dodaje José Antonio Muñoz, Partner Zarządzający w Ameryce Środkowej.

Sfinalizowanie połączenia z kancelarią Gustavo Zacapa y Asociados planowane jest we wrześniu.

Czytaj też: Łucja Nowak w kancelarii Dentons

Dentons ogłosił także planowane połączenie z Lee International, kancelarią z Korei Południowej. Ma to umożliwić świadczenie usług doradztwa prawnego spółkom koreańskim prowadzącym działalność na całym świecie.

„Połączenie z tak uznaną firmą, posiadającą silne więzy gospodarcze w Korei, wzmocni wartość marki Dentons w regionie. Cieszymy się na poszerzenie oferty dzięki naszej obecności w tym ważnym regionie” - mówi cytowany w komunikacie Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

„W wyniku połączenia Dentons stanie się jedyną globalną firmą prawniczą, mogącą praktykować koreańskie prawo, oferując klientom najwyższej jakości doradztwo prawne i rozwiązania biznesowe. Połączenie to ilustruje strategię przyjętą przez Dentons, polegającą na poszerzaniu działalności w dynamicznych i rozwijających się regionach" - mówi Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons.

Lee International specjalizuje się m.in. w takich obszarach jak prawo własności intelektualnej, fuzje i przejęcia, prawo finansowe, prawo nieruchomościowe, prawo spółek, postępowania sądowe i arbitraż międzynarodowy, prawo w branży rozrywkowej, prawo pracy oraz w sektorze TMT i biotechnologii.

Po zatwierdzeniu przez partnerów oraz po spełnieniu wymogów regulacyjnych połączenie wejdzie w życie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zobacz też: Piotr Staniszewski partnerem w kancelarii Dentons

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kancelaria Dentons łączy się z firmami w Korei Południowej i Hondurasie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA