×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Kanada uruchomiła w Warszawie centrum dla ukraińskich uchodźców

  • Autor: PAP/rs
  • 5 maj 2022 6:39

Rząd Kanady otworzył centrum informacyjne dla ukraińskich uchodźców na terenie Polski. Minister imigracji, uchodźców i obywatelstwa Sean Fraser oficjalnie uruchomił je w środę w Warszawie.

Kanada uruchomiła w Warszawie centrum dla ukraińskich uchodźców
Kanada zobowiązała się do przyjęcia wszystkich Ukraińców, którzy zamierzają skorzystać z oferowanej pomocy (Fot. PAP/Mateusz Marek)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Centrum informacyjne działa przy otwartym w kwietniu br. Kanadyjskim Centrum Operacji Biometrycznych (Canadian Biometric Operations Centre), gdzie od ukraińskich uchodźców aplikujących o kanadyjskie wizy pobierane są dane biometryczne. Centrum znajduje się na terenie warszawskiego Global EXPO Centrum, udziela informacji o imigracji do Kanady dla ukraińskich uchodźców.

Drugie centrum operacji biometrycznych działa od środy w Berlinie. Jak napisano w rządowym komunikacie, centra w Warszawie i Berlinie są w stanie dziennie przyjąć dane biometryczne od ok. 6600 osób.

"Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami i sojusznikami Kanada nadal będzie czynić wszystko co może, by pomagać Ukraińcom uciekającym przed wojną Putina. Dziękuję rządowi Polski za wsparcie dla naszych operacji w Warszawie" - powiedział cytowany w komunikacie Fraser.

Kanada zobowiązała się do przyjęcia wszystkich Ukraińców, którzy zamierzają skorzystać z oferowanej pomocy. Dotychczas, jak poinformowano w rządowym komunikacie, wpłynęło 180 tys. wniosków, wydano pozytywne decyzje dla 71 tys. osób. Polska jest jednym z krajów, w których placówki dyplomatyczne Kanady przyjmują od ukraińskich uchodźców wnioski wizowe w uproszczonym trybie, w ramach tzw. programu CUAET, ogłoszonego w drugiej połowie marca. Działania na rzecz ukraińskich uchodźców w Polsce wspiera od połowy kwietnia grupa ok. 100 kanadyjskich żołnierzy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kanada uruchomiła w Warszawie centrum dla ukraińskich uchodźców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA