PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kärcher chwali się niską fluktuacją pracowników

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 16 paź 2019 18:00

Raporty branżowe szacują, że fluktuacja pracowników w firmach w Polsce w 2018 r. wyniosła około 20 proc. Kärcher chwali się 10-krotnie niższym wskaźnikiem rotacji pracujących.

Kärcher chwali się niską fluktuacją pracowników
Kärcher zaznacza, że zapewnił pracownikom anonimowość, gdy formułowali swoje opinie (fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Według badania Randstad w II kw. 2019 pracodawcę zmieniło 19 proc. osób. w I kw. 2019 było to aż 25 na 100 pracujących. Taka sytuacja jest w Polsce oczywiście pochodną dużego zapotrzebowania na pracę i tzw. rynku pracownika. Rozumie się pod tym pojęciem sytuację, w której panuje niedobór kadr. Pozwala on pracującym przebierać wśród ofert pracy.

Wobec tych trendów może zastanawiać, jak niektóre firmy osiągają o wiele niższe wyniki rotacji pracowników? We wrześniu firma Oknoplast pochwaliła się, że tylko 2 na 100 jej pracowników zmieniło pracę. Teraz podobny wynik ogłosił Kärcher. Firma nie oparła się jednak tylko na statystyce z działu kadr, zapytała pracowników o zdanie w ankiecie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Pracownicy cenią zwłaszcza atmosferę i kulturę pracy, są skłonni polecać firmę jako pracodawcę a aż 94 proc. badanych jest dumnych, gdy mówi innym, że pracuje w firmie Kärcher - czytamy w notce prasowej informującej o wynikach rotacji kadr w firmie.

Kärcher zaznacza, że zapewnił pracownikom anonimowość, gdy formułowali swoje opinie. 89 proc. wszystkich zatrudnionych w firmie zdecydowało się na udział w ankiecie.

Z odpowiedzi powstał obraz firmy nowoczesnej, świadomej zobowiązań jakie współcześnie ma pracodawca wobec swoich pracowników, odpowiedzialnej społecznie i promującej takie wartości jak współpraca, wzajemny szacunek i koncentracja na osiąganiu wyznaczonych celów biznesowych.

Pracodawca zapewnia, że oferuje bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, co nie umyka pytanym w ankiecie. Jako bardzo atrakcyjny oceniło go aż 89 proc. badanych.

Firma oferuje lekcje języka angielskiego, partycypuje w kosztach podnoszenia kwalifikacji pracowników, na przykład pokrywa koszty szkoleń zewnętrznych czy też w części opłaca koszty studiów podyplomowych. Dodatkowo oferuje dopłaty do posiłków w firmowej stołówce. Zapewnia także kartę sportową, dodatkowy pakiet medyczny. Przedsiębiorstwo organizuje także wyjazdy integracyjne i motywacyjne, spotkania przedświąteczne. W końcu warto zaznaczyć, że oferuje możliwość pracy zdalnej.

Również poziom wynagradzania pracowników został w ankiecie oceniony wysoko. Aż 77 proc. badanych uważa, że jest sprawiedliwie wynagradzana.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kärcher chwali się niską fluktuacją pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA