Ponad 120 panelistów – wśród których m.in. wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, reprezentanci polskiego rządu, ekonomiści, eksperci i praktycy – weźmie udział w blisko 20 debatach EEC Online.

- EEC Online, internetowa edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC – European Economic Congress), odbędzie się w dniach 18-20 maja 2020 r.
- Debaty transmitowane na żywo dostępne będą dla zarejestrowanych uczestników zgodnie z przyznanym statusem. Zarejestruj się już dziś.
- Z kolei organizację największej imprezy biznesowej Europy Centralnej w dotychczasowej formule, wraz z European Tech and Start-up Days, Grupa PTWP planuje w dniach 2-4 września 2020 r.
Trzydniowe EEC Online będzie wypełnione transmisjami live, prezentacjami, rozmowami, webinariami i debatami online poświęconymi gospodarce, która – znalazłszy się w całkowicie nowej sytuacji – szuka odpowiedzi na podstawowe pytania.
- Ostatnie miesiące zmieniły prawie wszystko. Ze wzrostu gospodarczego i nadwyżki budżetowej weszliśmy w recesję i deficyt. Z rynku pracownika i braku rąk do pracy wchodzimy w problemy z bezrobociem. Z konsumpcji - w trudności sieci i galerii handlowych. Z drugiej strony przechodzimy przyspieszony kurs cyfryzacji, notujemy gigantyczny wzrost e-commerce. W związku z tym wszystkim mamy mnóstwo pytań bez odpowiedzi i wyjątkowo dużo ryzyk dla gospodarki, dla każdego z nas – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator EEC Online.
- Szczególnie mocno potrzebujemy rozmów, wymiany doświadczeń, wiedzy. To od początku była misja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Debaty o tym co ważne, poszukiwanie najlepszych rozwiązań, rozmowy o przyszłości. Teraz ta misja jest jeszcze ważniejsza – dodaje.
Po raz pierwszy zorganizowane zdalnie i dostępne w Internecie, EEC Online to wydarzenie, na które złożą się debaty poświęcone analizie i przyszłości gospodarki, dyskusje o nowej rzeczywistości i pomysły na wychodzenie z postpandemicznego kryzysu. Szczegółowa agenda tej imprezy znajduje się tutaj.
W dniach 18-20 maja 2020 r. odbędzie się blisko 20 wirtualnych debat, które przyniosą odpowiedzi na kluczowe pytania o charakterze gospodarczym, cywilizacyjnym, kulturowym, społecznym. Omówione zostaną dziedziny, w których dokonają się największe zmiany, sytuacja na rynku pracy, popyt na energię, cyfryzacja, rynek start-upów oraz wnioski z pandemii, które warto aktualnie formułować.


Słowa kluczowe
- Andrzej Adamczyk
- Piotr Arak
- Dominika Bettman
- Dariusz Blocher
- Jerzy Buzek
- Valdis Dombrovskis
- Janusz Jankowiak
- Michał Kurtyka
- Joanna Maćkowiak-Pandera
- Jowita Michalska
- Tomasz Misiak
- Marek Niedużak
- Krzysztof Pawinski
- Rafał Sonik
- Jarosław Sroka
- Krzysztof Szubert
- Stanisław Szwed
- Artur Tomasik
- Tomasz Żuchowski
- Wojciech Kuśpik
- EEC Online
KOMENTARZE (0)