PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Już 30 firm podpisało się pod deklaracją różnorodności ABSL

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 19 paź 2020 11:50

Citibank, Capgemini, Heineken, City, BNP Paribas. W sumie już 30 firm podpisało Deklarację Różnorodności i Włączania. Tym samym zobowiązały się do budowania otwartego środowiska pracy, w którym pracownicy i pracownice a także osoby współpracujące, niezależnie od różnic, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału.

Już 30 firm podpisało się pod deklaracją różnorodności ABSL
Deklaracja jest wyrazem zaangażowania w tworzenie zróżnicowanego, integracyjnego i pełnego szacunku środowiska pracy, niezależnie od indywidualnych różnic. (Fot. shutterstock)
REKLAMA
  • W związku ze Światowym Dniem Wartości obchodzonym w tym roku 15 października, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych opublikował Deklarację Różnorodności i Włączania.
  • Pierwszego dnia podpisało się pod nią 30 firm.
  • Deklaracja jest wyrazem zaangażowania w tworzenie zróżnicowanego, integracyjnego i pełnego szacunku środowiska pracy, niezależnie od indywidualnych różnic.

Jednym z kluczowych wyróżników sektora usług biznesowych, który zatrudnia 338 tys. osób jest wielokulturowość. 92 proc. centrów usług zatrudnia obcokrajowców. Pochodzą oni z 65 państw. Jednocześnie pracownicy sektora świadczą usługi łącznie w blisko 40 językach, przy czym średnio w centrach rozbrzmiewa po osiem języków. Przy tak rozpiętej wielokulturowości, równe traktowanie i poszanowanie wszelkich różnic stanowi podstawę funkcjonowania.

- W naszym sektorze, 12 proc. wszystkich zatrudnionych stanowią obcokrajowcy. Jeśli chcemy zachęcać ich do mieszkania i pracy w Polsce musimy budować wizerunek Polski jako kraju otwartego i włączającego, jednak przede wszystkim musimy podejmować inicjatywy, które będą wcielały te wartości w życie. Taką inicjatywą jest właśnie Deklaracja Różnorodności i Włączania. Chcemy głośno mówić o tym, że różnorodność i włączanie to wartości, którymi się kierujemy i które są niezbędne, aby rozwijać biznes, szczególnie w dobie globalizacji i narastającego znaczenia roli odpowiedzialnego społecznie biznesu - zwraca uwagę Piotr Dziwok, prezes ABSL.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

ABSL przekonuje, że korzyści wynikające z różnorodności mogą być w pełni wykorzystane, tylko wówczas, jeżeli firma tworzy włączającą kulturę organizacyjną, pozwalającą na rozwój każdego pracownika bez kompromisów związanych z jego własną tożsamością. Włączanie jest konieczne, aby czerpać z różnorodnego potencjału i budować przewagę biznesową. Z badania Deloitte wynika, że 80 proc. pracowników wskazuje działania związane z różnorodnością i włączaniem jako istotny czynnik wyboru pracodawcy. Respondenci podkreślali również, że różnorodne i włączające środowisko pracy wpływa na zaangażowanie. Deklaracja przedstawiona przez ABSL powstała przy rozumieniu różnorodności jako wszystkiego co nas identyfikuje, a więc nie tylko płeć, rasa czy narodowość, ale również m. in. wiek, wiara, wykształcenie, pochodzenie, sympatie polityczne, orientacja seksualna a także wszelkie ograniczenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Już 30 firm podpisało się pod deklaracją różnorodności ABSL

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA