×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jest wniosek o upadłość Ruchu

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2018 17:19

Spółka ZPR Media, wydawca m.in. „Super Expressu” złożyła wniosek do sądu o upadłość dystrybutora prasy firmy Ruch, a Time o postępowanie sanacyjne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Jest wniosek o upadłość Ruchu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Jak wynika z informacji serwisu Wirtualnemedia.pl, w X wydziale gospodarczym ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego w Warszawie, ZPR Media złożyło 13 sierpnia br. wniosek o upadłość spółki Ruch, a dzień później spółka Time wniosek o przeprowadzenia postępowania sanacyjnego. Szefem rady nadzorczej ZPR Media oraz Time jest Zbigniew Benbenek, który jednocześnie jest wiceprezesem Izby Wydawców Prasy, reprezentującej interesy wydawców w sporze z Ruchem. Benbenek odmówił komentarza w tej sprawie.

W tej sprawie w środę 29 sierpnia br. odbyło się specjalne posiedzenie Izby Wydawców Prasy. Spotkanie było w całości poświęcone sprawie złożonych wniosków: o upadłość oraz o postępowanie sanacyjne, w związku z trudną sytuacją finansową Ruchu.

Czytaj też: Jest szansa na drugie życie kiosków Ruch?

Decyzja o złożeniu wniosków dziwi samą spółkę. Dystrybutor prasy zaznaczył, że złożone wnioski nie zostały formalnie przekazane spółce, więc firma „nie posiada wiedzy o przedmiocie tych wniosków”. Ruch podkreślił także, że „w dobrej wierze od kilkunastu tygodni prowadzi rozmowy z wierzycielami, w tym wydawcami reprezentowanymi w zarządzie Izby Wydawców Prasy”.

W oświadczeniu nadesłanym redakcji Wirtualnemedia.pl Ruch ocenia, że zgłoszone przez ZPR Media wnioski są niezrozumiałe i stanowią dla Ruchu ogromne zaskoczenie, gdyż stoją w sprzeczności z sygnalizowaną przez IWP i wydawców wolą osiągnięcia porozumienia oraz wymagają pilnego wyjaśnienia w gronie zarządu IWP. Spółka ocenia je przy tym jako prawnie nieuzasadnione, a przede wszystkim negatywnie wpływające na sytuację  Ruchu, a zwłaszcza jej wierzycieli.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jest wniosek o upadłość Ruchu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA