PARTNERZY PORTALU

Jeśli chcesz mieć szczęśliwą rodzinę, dwa razy przemyśl pracę w tych zawodach

Dziś mam 63 lata. Zacząłem jeździć, kiedy miałem 19 lat. Chyba śmiało można powiedzieć, że całe życie pracuję poza domem - opowiada Andrzej Bartoszuk, zawodowy kierowca tirów z Siemianowic Śląskich. Jego praca to jedna z wielu, które wymuszają na ludziach długie wyjazdy. Stewardesy, piloci wycieczek, marynarze, ale też budowlańcy, instruktorzy narciarstwa czy ratownicy prowadzą zawodowe życie na walizkach. Oto zawody, które nierozerwalnie związane są z życiem poza domem. Sprawdźcie naszą listę.

Jeśli chcesz mieć szczęśliwą rodzinę, dwa razy przemyśl pracę w tych zawodach
Podróże i życie na walizkach to norma w przypadku pilotów czy stewardes (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • To wszystko zajęcia dla ludzi, którzy lubią przebywać sami ze sobą, bo samotność jest w nie wpisana z automatu - opowiada Katarzyna Richter, była stewardesa.
 • Coś o tym wie. Katarzyna to córka marynarza, która przez siedem lat pracowała jako stewardessa, kolejne dwa lata jako rekruter dla linii lotniczych, następnie poszła na swoje i założyła firmę doradczą dla HR, w której również często podróżuje.
 • Dla jakich osób jest praca związana z życiem na walizkach? Czy można ją pogodzić z posiadaniem szczęśliwej rodziny? Zapytaliśmy o to ludzi, którzy na "zawodowych walizkach" są przez całe swoje życie.

Zacznijmy od listy zawodów, które wiążą się z częstym przebywaniem poza domem. Mowa tu o podróżach czy delegacjach, jak również miejscu pracy, które jest oddalone od domu. Ten ostatni przykład dotyczy choćby żołnierzy, którzy delegowani są na kilkuletnie misje do miejsc nie tylko dalekich, ale i niebezpiecznych. Kilkumiesięczne wyprawy i życie od portu do portu to również codzienność marynarzy czy pracowników statków wycieczkowych.

Praca poza domem to też norma dla inżynierów pomocy technicznej delegowanych do firm, które zdecydowały się zainwestować w dany produkt. To nieraz wiąże się z wyjazdami po całym świecie. Sporo czasu z dala od rodziny spędzają również pracownicy platform wiertniczych czy budowlańcy pracujący na kontraktach. Życie na walizkach jest też normą dla pracowników sezonowych czy zawodowych kierowców.

Jest też grupa zawodów związanych z podróżami, które uchodzą za tzw. pracę marzeń, umożliwiającą łączenie przyjemnego zajęcia z wypoczynkiem czy zwiedzaniem. Mowa tu o takich stanowiskach jak tester (tzw. tajemniczy klient) hoteli, linii lotniczych czy restauracji. Koordynator imprez, przy czym nie chodzi o organizację wesela, ale wyjazdy jako wsparcie popularnych zespołów muzycznych. Youtuber, bloger czy vloger podróżniczy, którzy zarabiają na publikowaniu przez siebie relacji czy poradników z podróży do najdzikszych zakątków świata. Przyjemne z pożytecznym łączą też instruktorzy narciarstwa, nurkowania czy ratownicy wodni, którzy w sezonie wyjeżdżają do pracy w ciepłych krajach, jak również przewodnicy wycieczek oraz stewardessy i piloci samolotów.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jeśli chcesz mieć szczęśliwą rodzinę, dwa razy przemyśl pracę w tych zawodach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Alex 2021-05-04 12:19:03

  Okresowe oddalenie małżonków dobrze wpływa a pożycie. Nie ma efektu znudzenia się partnerem, nie denerwuje ciągła bliskość współmałżonka.

  • Ewka 2021-05-05 06:46:53

   Ale tylko okresowe. Krótkookresowe! I nie cały czas. Ludzie odzwyczajaja się od siebie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA