×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jedno słowo, dzięki któremu pracownik (być może) nie odejdzie z pracy. Wypowiedz je

 • KDS
 • 17 mar 2023 13:45

Prawie połowa pracowników (48 proc.) ze względu na brak doceniania, negatywne zachowania i słabe relacje z przełożonym odeszłaby z firmy, mimo że wynagrodzenie i zadania przynoszą im zadowolenie. Takie wnioski płyną z badania Sodexo „Lider w oczach pracowników”.

Jedno słowo, dzięki któremu pracownik (być może) nie odejdzie z pracy. Wypowiedz je
Tym, czego najbardziej brakuje pracownikom w relacjach z przełożonymi, są docenianie i słowo “dziękuję” (fot. Unsplash/CoWomen)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Nawet dobra pensja nie jest w stanie zatrzymać w firmie pracownika, któremu przeszkadza postawa szefa i niełatwe z nim relacje.
 • Jak wynika z najnowszego badania zrealizowanego dla Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, 48 proc. pracowników chciałoby odejść z pracy właśnie z powodu szefa. Nawet gdyby byli zadowoleni z firmy i zarobków.
 • Tym, czego najbardziej brakuje pracownikom w relacjach z przełożonymi, są docenianie i słowo “dziękuję”.

Jak wynika z badania „Lider w oczach pracowników”, zrealizowanego na zlecenie Sodexo, dla prawie połowy zatrudnionych (48 proc.) brak doceniania, negatywne zachowanie ze strony szefa i słabe relacje z przełożonym mogą być przyczyną odejścia z firmy.

W zmianie decyzji nie pomoże nawet wysokie wynagrodzenie i zadania dające pracownikom satysfakcję. Jedynie dla 23 proc. zatrudnionych antylider nie byłby powodem do zmiany pracy, a ponad jedna trzecia twierdzi, że trudno określić, jaką decyzję podjęłaby w takiej sytuacji.

Te kompetencje miękkie i umiejętności kuleją u szefów

Autorzy badania zapytali m.in. o to, co zdaniem pracowników liderzy powinni poprawić w swojej pracy. Najczęściej wskazywano aspekty związane z motywacją i docenianiem. 27 proc. badanych uważa, że ich przełożeni powinni obecnie bardziej popracować nad umiejętnościami w tym zakresie. Potwierdzeniem ich opinii jest występowanie takich zjawisk jak great resignation czy quiet quitting, które w dużym stopniu wiążą się z wycofywaniem się pracowników z obowiązków czy porzucaniem aktualnych miejsc pracy właśnie z powodu obniżonej motywacji i zaangażowania.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Jedno słowo, dzięki któremu pracownik (być może) nie odejdzie z pracy. Wypowiedz je

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jfu 2023-03-20 11:42:20

  Jest jedno słowo "podwyżka"

 • Yrmf 2023-03-18 13:51:32

  Mam gdzieś słowo dziękuję, chyba że dziękuję plus nagroda pieniężna 1-3tys zł.

 • Stefan 2023-03-18 13:18:16

  Przekażcie te informacje kierownictwu policji może wtedy doświadczeni policjanci będą dalej pracować

 • Andi 2023-03-17 21:05:33

  Po trzech latach pracy odszedłem z firmy. I tylko dlatego, że właściciel nie miał do mnie ani do innych pracowników szacunku. Pensja była ok, ale szef po prostu był do d.... w kwestii zarządzania zasobami ludzkimi. Przez ten okres wymieniło się w załodze 5 osób, firma zatrudnia 6 pracowników. Słowa dziękuję nigdy nie doświadczyłem z ust właściciela, ale powiedzenie że musi zapierdzielać na mój ZUS to średnio raz w tygodniu.

  • Adam 2023-03-18 08:44:10

   Brzmi śmiesznie jak piszesz ze nie umiał zarządzać zasobami ludzkimi... sam sprowadziłeś siebie do roli przedmiotu. Lepiej było napisać że słabo sprawdzą w roli lidera a bardziej kierownika kolchozu

   • Sam 2023-03-19 09:03:58

    Wywiodłeś wierutnie bzdurne wnioski z wypowiedzi poprzednika. I to na podstawie jednego zdania, które sam wyrwałeś z kontekstu.

  • Hdi 2023-03-20 11:43:26

   A ty tam szedłeś pracować i zarabiać pieniądze czy na podwieczorek do babci?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA