PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Jarosław Szymczyk do przełożonych: Dopilnujcie jak traktują policjantów w szpitalach

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk polecił, by przełożeni zwracali uwagę, czy rannym policjantom udzielana jest niezbędna i właściwa pomoc lekarska.

Jarosław Szymczyk do przełożonych: Dopilnujcie jak traktują policjantów w szpitalach
Pismo komendanta głównego to reakcja na niezadowalające traktowanie rannych policjantów przez szpitale. (fot.: twitter/Policja Lubin)
REKLAMA

W piśmie do komendantów wojewódzkich Komendant Główny Policji zwraca uwagę, że w przypadku odniesienia obrażeń przez policjantów podczas wykonywania czynności służbowych na rzecz bezpieczeństwa i ochrony obywateli "musi im być zapewniona właściwa opieka medyczna, która pozwoli na szybki powrót do zdrowia".

Jak informuje nas mł. asp. Antoni Rzeczkowski z biura komunikacji społecznej Komendy Głównej Policji pismo komendanta głównego to reakcja na niezadowalające traktowanie rannych policjantów przez szpitale.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W ostatnim czasie policjant z Wielkopolski, który odniósł obrażenia podczas pościgu za podejrzanym, oczekiwał aż 12 dni na decyzję lekarzy co do wyznaczenia terminu operacji. Z kolei policjant stołecznej drogówki, który został potrącony podczas służby na drodze, mimo otwartych złamań, na taką decyzję oczekiwał 3 dni - wyjaśnia Reczkowski.

Dodaje: - Dlatego, aby zapobiec podobnym sytuacjom gen. Jarosław Szymczyk polecił przełożonym policjantów, aby zwracali szczególną uwagę i monitorowali, w jaki sposób udzielana jest pomoc lekarska rannym policjantom i pracownikom Policji, a w razie potrzeby podejmowali natychmiast działania zapewniające właściwe warunki leczenia.

Czytaj cały tekst tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Szymczyk do przełożonych: Dopilnujcie jak traktują policjantów w szpitalach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA