PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Jarosław Kaczyński o płacy minimalnej i sytuacji MŚP

  • Autor: PAP/KDS
  • 22 wrz 2019 16:28

Niektórzy mówią, że podniesienie płacy minimalnej zaszkodzi polskiej gospodarce i pracownikom - to bardzo radykalna nieprawda - powiedział w niedzielę na konwencji PiS w Krakowie prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o płacy minimalnej i sytuacji MŚP
Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie płacy minimalnej. Fot. Facebook/PiS
REKLAMA
  • W niedzielę (22 września) Prawo i Sprawiedliwość organizują konwencję przedwyborczą w Krakowie.
  • Jarosław Kaczyński mówił w jej trakcie m.in. o podniesieniu płacy minimalnej.
  • Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił  że państwo dobrobytu to takie państwo, w którym podział jest w miarę równy.

- Chodzi o to, by to minimum było zapewnione dla wszystkich, przynajmniej dla wszystkich, którzy chcą pracować i mogą pracować, bo oczywiście są też tacy, którzy nie mogą i którym trzeba pomóc i my o tym pamiętamy - dodał prezes PiS.

- To jest system, w którym nie ma wielkich różnic między miastem a wsią, kiedy nie ma wielkich różnic między grupami społecznymi i nie ma wielkich różnic między regionami. Dopiero wtedy możemy mówić o państwie dobrobytu. I teraz mogę państwa zapytać, czy my idziemy w tym kierunku? Idziemy w tym kierunku. Idziemy w tym kierunku i taki jest nasz cel - uzyskać ten bardzo wysoki poziom rozwoju gospodarczego, ale także uzyskać tą sprawiedliwość, solidarność, spójność społeczną, bo powtarzam - wtedy ten nasz cel będzie zrealizowany - mówił Kaczyński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał, droga ku temu to kontynuacja naszej polityki społecznej, kontynuacja polityki zrównoważonego rozwoju, ale to także tworzenie mechanizmów, które doprowadzą do tego, że Polska gospodarka będzie się unowocześniała.

Czytaj więcej: Zerowy PIT i wyższa płaca minimalna, a rozmowa o podwyżce

Prezes PiS powiedział też, że ostatnio przedmiotem krytyki w Polsce stała się propozycja podniesienia płacy minimalnej. - Otóż niektórzy mówią, że to polskiej gospodarce zaszkodzi, że to zaszkodzi pracownikom. To jest, szanowni państwo, bardzo radykalna nieprawda - podkreślił Kaczyński.

W jego ocenie poprawa organizacyjna, jeśli chodzi o technologie w naszej gospodarce może nastąpić wtedy, kiedy wprowadzenie takich zmian będzie się po prostu opłacało. - A będzie się opłacało wtedy, kiedy praca będzie droga. A droga do drogiej pracy to są z jednej strony zabiegi administracyjne, bo podnoszenie płacy minimalnej to jest zabieg administracyjny, a z drugiej strony to jest rynek pracownika. I my już dzisiaj taki rynek pracownika mamy - obniżyliśmy bezrobocie, radykalnie obniżyliśmy bezrobocie - mówił prezes PiS.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jarosław Kaczyński o płacy minimalnej i sytuacji MŚP

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA