×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Japonia: Popyt na pracę najlepszy od 40 lat

  • Autor: GP
  • 30 maj 2017 11:24

Japonia od 40 lat nie miała tak dobrego wyniku popytu na pracę. Na statystycznego Japończyka szukającego zatrudnienia przypada 1,48 etatu.

Japonia: Popyt na pracę najlepszy od 40 lat
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jest nadzieja na poprawę sytuacji rynku pracy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak informował Reuters w końcowych dniach maja br. rynek pracy azjatyckiego kraju odczuwa wzrost popytu na pracę. W ocenie agencji informacyjnej od 40 lat nie było w Japonii takiego zapotrzebowania na pracowników. W połączeniu z dobrymi danymi o bezrobociu z kwietnia, przyszłość pracy w Japonii rysuje się w pozytywnych barwach.

Japonia miała w kwietniu bezrobocie na poziomie 2,8 proc.

- Inne dane makroekonomiczne z kwietnia pokazują, że rosną wydatki gospodarstw domowych w Japonii - pisał Reuters. - W kwietniu wydawano więcej na samochody, edukację a w ujęciu całego kraju zauważalne są wzrosty wydatków na eksport i przemysł.

Bank Japonii stwierdził wnioskując z powyższych danych, że podnoszące się wydatki muszą odbić się na pracy i zatrudnieniu, co w konsekwencji podniesie inflację. Należy pamiętać, że kraj od lat borykał się z deflacją, stąd wzrost cen będzie dla ekonomii Japonii bardzo pozytywnym efektem.

- Rynek pracy w Japonii się poprawia - mówił cytowany przez Reuters Hiroshi Miyazaki, ekonomista Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities.

Jak wynika z zestawienia statystycznego na szukającego zatrudnienia Japończyka w kwietniu przypadało 1,48 etatu. To wzrost o 0,03  względem marca. Ostatni raz Japonia miała taki wskaźnik popytu na pracę w lutym 1974 roku (1,53).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Japonia: Popyt na pracę najlepszy od 40 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA