×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jakub Stojek, polski "CEO for One Month": uświadomiłem sobie różnicę między bossem a prawdziwym liderem

Po raz pierwszy w historii globalnego programu CEO for one month The Adecco Group w gronie finalistów znalazł się Polak - Jakub Stojek. Na co dzień prowadzi własną firmę - Rascal Industry, którą założył, będąc... w liceum. Jak wspomina czas, kiedy razem z Anną Wichą, dyrektor generalną Adecco Poland, zarządzał spółką? Jaką najcenniejszą lekcję wyniósł z programu? Skąd wziął pomysł na własny biznes i jak udaje mu się pogodzić naukę z pracą?

Jakub Stojek, polski "CEO for One Month": uświadomiłem sobie różnicę między bossem a prawdziwym liderem
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W liceum na lekcji przedsiębiorczości Jakub Stojek wpadł na pomysł na swój biznes - produkcję bluz z logo szkoły.
  • W tej chwili nie tylko uczniowie i studenci, ale także pracownicy firm z całej Europy noszą bluzy firmy Rascal Industry.
  • Dzięki udziałowi w programie firmy Adecco - CEO for 1 month, uświadomił sobie różnicę pomiędzy „bossem”, który wydaje polecenia, a prawdziwym liderem, który inspiruje swój zespół do działania i nadaje kierunek rozwoju całej organizacji.

Jesteś pierwszym Polakiem, który znalazł się w finałowej dziesiątce najlepszych "młodych prezesów" z 46 krajów. Jak udało ci się pokonać rywali?

Jakub Stojek, CEO for one month Adecco Poland, właściciel firmy Rascal Industry: - Zadanie z pewnością nie należało do najłatwiejszych. Na tym etapie zostają w grze już tylko najlepsi z najlepszych, którzy nie mogli dotrzeć do tego etapu przez przypadek czy szczęście. Wystarczy spojrzeć na liczby. Do programu na całym świecie zaaplikowało 264 tys. osób. Spośród nich zostało wybranych 46 „młodych prezesów”, po jednej osobie w każdym z krajów. Już na tym etapie selekcja była bardzo trudna, wymagała dużo pracy i wykazania się umiejętnościami podczas assessment center.

Etap międzynarodowy obejmował cotygodniowe zadania, łącznie było ich osiem. Uzupełniliśmy również kilka testów osobowościowych oraz przeszliśmy rozmowy rekrutacyjne prowadzone przez Skype przez przydzielonych nam opiekunów z centrali The Adecco Group w Zurychu. Mogę śmiało stwierdzić, że moi rekruterzy znali mnie na tym etapie dużo lepiej niż ja sam. Po przejściu kilku etapów rekrutacji, w moim przypadku było ich pięć, została ogłoszona finałowa 10-tka.

Czytaj też: Przez miesiąc zarządzał wielką firmą. Nie zgadniecie, co najbardziej go zaskoczyło

W jaki sposób udało mi się wyróżnić spośród kilkuset tysięcy aplikacji i znaleźć się wśród tego wyselekcjonowanego grona? Moim zdaniem zdecydowało o tym doświadczenie, jakie udało mi się nabyć podczas prowadzenia własnego biznesu, dzięki uczestnictwu w przeróżnych programach szkoleniowych i mentoringowych organizowanych przez warszawskie firmy oraz działaniu w społeczności SGH. Oczywiście sukces nie byłby możliwy bez posiadania pasji do biznesu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Jakub Stojek, polski "CEO for One Month": uświadomiłem sobie różnicę między bossem a prawdziwym liderem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • W.S. 2019-10-05 21:06:56

    Brawo👏🏻Jesteśmy dumni z Ciebie Kuba!!!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA