×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jakub Kulesza: Mały ZUS dla przedsiębiorców to fikcja

  • Autor: PAP/AT
  • 11 gru 2019 12:35

Mały ZUS jest fikcją i nie pomoże ani małym przedsiębiorcom, ani większości mikro przedsiębiorców - ocenił szef sejmowego koła Konfederacja Jakub Kulesza.

Jakub Kulesza: Mały ZUS dla przedsiębiorców to fikcja
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • 21 listopada rząd przyjął projekt ustawy ws. tzw. Małego ZUS-u plus, który jest częścią zapowiadanego w kampanii wyborczej "Pakietu dla przedsiębiorców" i stanowi rozszerzenie obowiązującej od początku tego roku ulgi znanej jako "Mały ZUS".
  • Żaden z małych przedsiębiorców nie skorzysta z małego ZUS, to fikcja, która tylko "mydli im oczy" - uważa szef sejmowego koła Konfederacja Jakub Kulesza.
  • Zapowiedział, że Konfederacja zaproponuje poprawkę znoszącą próg przychodowy w wysokości 10 tys. zł.

21 listopada rząd przyjął projekt ustawy ws. tzw. Małego ZUS-u plus, który jest częścią zapowiadanego w kampanii wyborczej "Pakietu dla przedsiębiorców" i stanowi rozszerzenie obowiązującej od początku tego roku ulgi znanej jako "Mały ZUS". Celem jest wsparcie najmniejszych przedsiębiorców, dla których "sztywna wysokość składek na ubezpieczenie społeczne" jest za dużym obciążeniem.

Resort rozwoju szacuje, że z tzw. Małego ZUS-u plus od nowego roku będzie mogło skorzystać około 320 tys. najmniejszych przedsiębiorców. Ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu i niższe średnio o kilkaset złotych miesięcznie. Podkreślono, że jest to rozwiązanie dla najmniejszych firm, których przychód w 2019 roku zamknie się w kwocie 120 tys. zł. Szacowany koszt nowych regulacji dla finansów publicznych to ok. 1,3 mld zł w przyszłym roku i nawet 1,5 mld zł w kolejnych latach.

Kulesza oświadczył w środę (11 grudnia) na konferencji prasowej w Sejmie, że tzw. mały ZUS jest fikcją i nie pomoże ani małym przedsiębiorcom, ani większości mikro przedsiębiorców. Przypomniał, że tzw. mały ZUS jest jedną z obietnic wyborczych PiS, która ma doprowadzić do obniżenia składek ZUS średnio o 500 zł dla najmniejszych przedsiębiorców. "Niestety fakty są takie, że żaden z przedsiębiorców nie skorzysta z tej obniżki" - ocenił poseł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jakub Kulesza: Mały ZUS dla przedsiębiorców to fikcja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA