×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

FRSiH: Jaki jest przepis na udaną sukcesję?

Kwestia sukcesji i oddawania sterów w ręce drugiego pokolenia w firmach rodzinnych to wciąż temat tabu, ale sukcesja z sukcesem jest możliwa – mówił na X Forum Rynku Spożywczego i Handlu Adam Mokrysz, prezes zarządu Mokate SA i CEO Grupy Mokate.

FRSiH: Jaki jest przepis na udaną sukcesję?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

- Historia mojej firmy sięga trzech pokoleń, a to w Polsce jest wciąż tematem tabu. Wiele mówi się o sukcesji, ale nigdy nie ma dobrego momentu, żeby tej sukcesji dokonać i przeprowadzić - mówił Adam Mokrysz w trakcie debaty zatytułowanej „Sukcesja i ekspansja: droga od lokalnej firmy do globalnego koncernu”.

- Moja historia rozpoczęła się, gdy miałem 12 lat i zacząłem w firmie od najniższych szczebli, potem poprzez edukację w Londynie i pracę w firmach zagranicznych, aż wróciłem do Polski i firmy rodzinnej, gdzie mogłem wprowadzać moje pomysły i zdobyte doświadczenia – dodał.

Adam Mokrysz podkreślał, że jego zdaniem kolejne pokolenie czy pokolenia w firmach rodzinnych nie powinno tylko biernie brać udziału w sukcesie, ale ten sukces tworzyć i osiągać. - Ja stworzyłem drugą nogę w firmie, którą też rozwijałem – powiedział.

- Ważne jest podjęcie samej decyzji, jasne określenie odpowiedzialności dla każdego członka rodziny, spójność i jedność w rodzinie. Uważam, że poprzeczka jest wyżej postawiona dla każdej kolejnych generacji, bo biznes jest wtedy już zupełnie inny, rynek jest zupełnie inny i zupełnie inny jest też konsument – mówił Adam Mokrysz.

Czytaj więcej tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: FRSiH: Jaki jest przepis na udaną sukcesję?
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • MPK 2017-11-09 14:47:43

    sukcesja jest nie tylko możliwa ale i konieczna dla rozwoju firmy, młodzi to nowa energia, nowe spojrzenie na rynek, ważne aby rozwój kontynuować na bazie synergii a nie zaprzeczenia, drugie pokolenie musi także mieć świadomość że zaczyna budować swoją pozycję praktycznie od początku, muszą pokazać że potrafią i chcą, że są w stanie być wartością dodaną i wtedy na bazie autorytetu już własnego, opartego o sprawdzone kompetencje zostaną zaakceptowani jako przywódcy no i kiedyś właściciele .... fajnie że chcą ... gratulacje

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA