×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak zadbać o pracownika 50+

 • Anna Trojanowska
  AT
 • 21 sie 2020 12:44

Starzenie się społeczeństwa niesie ze sobą określone konsekwencje - pracownicy z grupy wiekowej 50+ stanowić będą coraz większy odsetek wszystkich zatrudnionych. Pracodawcy powinni się do tego przygotować i pamiętać o dostosowaniu do ich potrzeb - zauważa Xenia Kruszewska, dyrektor działu ubezpieczeń zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

Jak zadbać o pracownika 50+
Pracownicy z grupy wiekowej 50+ stanowić będą coraz większy odsetek wszystkich zatrudnionych (fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Z najnowszego badania GUS wynika, że polski mężczyzna będzie żył przeciętnie 74,1 roku, a kobieta 81,8 roku.
 • Wydłużający się czas życia wpływa też na okres aktywności zawodowej, więc pracodawcy powinni pamiętać o dostosowaniu się do pracowników 50+, których jest coraz więcej.
 • Coraz więcej firm będzie korzystać ze świadczeń prywatnych - zauważa Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

W 2019 roku przeciętny czas życia Polaków wzrósł o 0,3 (mężczyźni) i 0,1 (kobiety) roku, wynika z ostatniego badania GUS. Wynosi obecnie 74,1 lat dla panów i 81,8 dla pań. Ponadto, według prognoz liczba osób w wieku 65+ w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat podwoi się. Z uwagi na zmniejszający się przyrost naturalny seniorzy stanowić będą ponad 30 proc. społeczeństwa.

- Starzenie się społeczeństwa niesie ze sobą określone konsekwencje - pracownicy z grupy wiekowej 50+ stanowić będą coraz większy odsetek wszystkich zatrudnionych. Pracodawcy powinni się do tego przygotować i pamiętać o dostosowaniu do ich potrzeb. Większy odsetek starszych pracowników przełoży się m.in. na wzrost zapotrzebowania na usługi medyczne, a dzisiejszy stan państwowej służby zdrowia wskazuje, że może ona nie podołać nadchodzącym wyzwaniom. Dlatego coraz więcej firm będzie korzystać ze świadczeń prywatnych - zauważa Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

Benefity dla pracowników 50+

Po skończeniu 50. roku życia częściej wymagamy pomocy lekarza. Dotyczy to zarówno wizyt u internisty, jak i specjalistów. Do najczęstszych problemów, z jakimi boryka się ta grupa wiekowa, należą problemy kardiologiczne i onkologiczne. Pracodawcy powinni się na to przygotować zapewniając dostęp do odpowiedniej opieki medycznej.

Czytaj też: Zmiany w Kodeksie pracy zachętą dla pracowników 50+?

Same konsultacje lekarskie to jednak nie wszystko. Do tego dochodzi potrzeba zapewnienia odpowiednich badań profilaktycznych, w skład których wchodzą m.in. badania USG, RTG i EKG oraz badania poziomu markerów nowotworowych. W końcu nawet najlepszy specjalista nie postawi trafnej diagnozy bez ich wyników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Jak zadbać o pracownika 50+

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • taki żarcik 2020-08-22 15:32:30

  Przeciętny wiek życia mężczyzny to 74 lata z kawałkiem. To dlaczego do przeliczenia emerytury przyjmuje się ponad 200 miesięcy a nie 120 czy nawet mniej? O mnie pracodawca już zadbał, na 3 miesiące przed wejściem w wiek ochronny (61 lat) wywalił mnie z pracy. Kolejka chętnych już na mnie czeka. Na emeryturę stażową też chyba nie ma co liczyć. Czyli co? Wcześniej nie nakradłem, pracowałem uczciwie, nie odłożyłem, podatki jak należy. Kuroniówka się skończy......... i most pozostaje?

 • Andrzej 2020-08-22 11:33:25

  Pracownikom 50+ co mają przepracowane 35 i 40 lat Wprowadzić Emerytury stażowe muszą być i będą , i pracownicy z długoletnim stażem pracy macie obiecane przez Prezydenta Polski Pana Andrzeja Dudę że wprowadzi nawet podpisał cyrograf z Przewodniczącym Związków Zawodowych ,,Solidarność" z Panem Piotrem Dudą że w zamian za poparcie w wyborach prezydenckich przez Związek Zawodowy i ich członków wprowadzi Emerytury Stażowe.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA