×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak zachęcić pracowników do powrotu do biur? Ten element może być kartą przetargową

  • Justyna Koc
    jk
  • 20 wrz 2021 16:43

Elastyczna formuła pracy, dzięki której będzie można wybrać pracę zarówno zdalną, jak i stacjonarną, może zachęcić do powrotu do biura - tak twierdzi 57 proc. pracowników biurowych. Według 51 proc. respondentów ważne jest też zapewnienie warunków do bezpiecznego wykonywania pracy.

Jak zachęcić pracowników do powrotu do biur? Ten element może być kartą przetargową
raca hybrydowa, ale częściej w biurze niż w domu to zdaniem 38 proc. badanych pracowników biurowych najlepszy model pracy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • 33,4 proc. pracowników fizycznych i 59,8 proc. pracowników biurowych potwierdza, że zmienił się sposób wykonywania pracy po ogłoszeniu pandemii.

  • Praca hybrydowa, ale częściej w biurze niż w domu to zdaniem 38 proc. badanych pracowników biurowych najlepszy model pracy.

  • Według 57 proc. pracowników biurowych zachętą do powrotu do biur powinna być elastyczna formuła pracy.

Wyniki badania „Dwa światy – oczekiwania i potrzeby pracowników biurowych oraz fizycznych” realizowanego dla Sodexo Benefits&Rewards obrazują skalę transformacji, jaką przeszło wiele firm z różnych sektorów oraz różnorodność doświadczeń pracowników.

Zmiany związane z trybem wykonywania pracy częściej deklarują reprezentanci środowiska pracy umysłowej - pandemia wpłynęła na blisko 2/3 badanych „białych kołnierzyków”, natomiast o istotnych zmianach w sposobie pracy mówił jedynie co trzeci ankietowany pracownik fizyczny.

Co czwarty pracodawca wprowadził zmiany w kulturze organizacji firmy - najczęściej były to wideokonferencje, spotkania wirtualne (58 proc.) oraz zdalne spotkania wewnętrzne (56 proc.). Takie rozwiązania były naturalnie częściej wdrażane w przypadku pracowników biurowych, natomiast w firmach zatrudniających pracowników fizycznych najczęściej spotykaną zmianą była praca zmianowa.

Elastyczność ważna jak nigdy

Jak będzie wyglądać praca przyszłości? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ale z pewnością pandemia wpłynęła na wyobrażenia pracowników na temat idealnego trybu pracy. Z badania zrealizowanego dla Sodexo wynika, że praca wyłącznie zdalna preferowana jest bardziej przez młodsze pokolenia Millennials i Zoomers niż przez przedstawicieli starszych generacji.

Co może zachęcić pracowników do powrotu do biura? Na przykład elastyczna formuła pracy, dzięki której będzie można wybrać pracę zarówno zdalną, jak i stacjonarną – tak twierdzi 57 proc. badanych pracowników biurowych. Według 51 proc. respondentów ważne jest też zapewnienie warunków do bezpiecznego wykonywania pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak zachęcić pracowników do powrotu do biur? Ten element może być kartą przetargową

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA