×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przestrzeń pracy dobrym narzędziem w rękach HR-owców

 • Aneta Kaczmarek
  AKC
 • 14 sie 2018 13:40

W czasach zabiegania o najbardziej utalentowanych pracowników, szefowie działów HR sięgają po nowe narzędzia rekrutacji. Dziś już nie stoły pingpongowe, nie prywatna opieka medyczna, lecz nowoczesna, elastyczna przestrzeń do pracy, staje się kluczowa w pozyskiwaniu najlepszego pracownika.

Przestrzeń pracy dobrym narzędziem w rękach HR-owców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Przyciągnięcie, zatrzymanie i zaangażowanie najlepszych pracowników może zmienić oblicze każdej firmy, niezależnie od jej wielkości.
 • Wydajność poszczególnych osób przekłada się na bezpośrednie zyski przedsiębiorstwa. Nie bez znaczenia są wygląd i  układ miejsca pracy, które zwiększają produktywność pracowników.
 • Współczesne firmy muszą być jednak elastyczne. Wiele z nich wygrywa, umożliwiając pracownikom pracę zdalną. Możliwość ta bywa atrakcyjniejsza niż najbardziej atrakcyjne biuro.

Według ostatniego badania IWG, przeprowadzonego na 18 tysięcy liderów biznesowych z 96 krajów: 91 proc. stwierdziło, że elastyczne przestrzenie do pracy pozwalają pracować wydajniej podczas podróży; 80 proc. przyznało, że umożliwienie pracownikom pracy z dowolnego miejsca ułatwiło firmie pozyskanie i utrzymanie najbardziej utalentowanych pracowników; 78 proc. uważa, że coraz więcej firm stawia na elastyczną przestrzeń biurową, aby reagować na potrzeby pracowników związane z dostępnością miejsc do pracy w dogodnych lokalizacjach, 72 proc. jest zdania, że zapewnienie dostępu do rozbudowanej sieci elastycznych miejsc pracy pomaga przyciągnąć więcej utalentowanych pracowników. 

HR-owy potencjał atrakcyjnych biur dostrzegł już w 2014 r. Samsung, który otwierając siedzibę w Seattle, stwierdził: "Najbardziej kreatywne pomysły nie powstają podczas siedzenia przed komputerem. Nasz nowy budynek został zaprojektowany tak, aby nie tylko motywować do współpracy, ale też pobudzać innowacyjność, która rodzi się podczas interakcji między ludźmi". Imponujący biurowiec The Spheres otwarty przez firmę Amazon w Seattle miał służyć również między innymi jako narzędzie rekrutacyjne.

Czytaj też: Dobrze zaprojektowane biuro może przekonać do wyboru pracodawcy

Przyciągnięcie, zatrzymanie i zaangażowanie najlepszych pracowników może zmienić oblicze każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Wydajność poszczególnych osób przekłada się na bezpośrednie zyski przedsiębiorstwa. Wygląd i układ miejsca pracy zwiększa produktywność pracowników.

Elastycznie to nie zawsze stacjonarnie 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Przestrzeń pracy dobrym narzędziem w rękach HR-owców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • IMHO 2018-08-15 13:48:36

  Jeżeli cena ropy wróci do poziomu z 2012 roku to przy obecnym opodatkowaniu na polskich stacjach litr benzyny będzie po 7-8 zł.

 • Krakus 2018-08-15 03:43:35

  podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.

 • ozi 2018-08-15 03:38:34

  Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi

 • oscar 2018-08-15 03:36:19

  wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA