×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Jak dopasować biuro do potrzeb różnych pokoleń pracowników?

Różne pokolenia, które spotykają się w jednym biurze, mają inne potrzeby i oczekiwania, ale też odmienną kulturę pracy i style zarządzania. Wymusza to nowe podejście do aranżacji przestrzeni biurowych i doboru funkcjonujących w nich mebli.

Jak dopasować biuro do potrzeb różnych pokoleń pracowników?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Najnowsze badanie „The Deloitte Milennial Survey 2017” pokazuje, że reprezentanci pokolenia Y lubią komunikować się za pośrednictwem maili. W czasie wykonywania obowiązków zawodowych często sięgają po nowoczesne technologie.

Jednak nowe technologie, ale też wkraczające do biur nowe pokolenie pracowników wprowadzają nieco inne zasady do kultury organizacji i zwyczajowych zachowań. Popularne maile stopniowo ograniczane są na rzecz rozmów telefonicznych, video chatów oraz bezpośrednich rozmów.

Po dominacji maili na nowo docenione zostają rozmowy telefoniczne, telekonferencje oraz krótkie spotkania dwu-, trzyosobowe. W odpowiedzi na trendy w zakresie zarządzania i przywództwa powstały między innymi rozwiązania z rodziny „#Hush”, czyli miejsca do pracy w skupieniu, takie jak „#Hush Closed”, do szybkiego spotkania osobiście lub online, a także tradycyjnych rozmów telefonicznych, jak „#Hush Phone”. Te systemy znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach biur zarówno korporacji, jak i mniejszych przedsiębiorstw. To numer jeden wśród rozwiązań dobrze zaprojektowanych przestrzeni typu open space – komentuje Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu Mikomax Smart Office.

Millenialsi ugruntowali pozycję open space jako optymalnego modelu pracy. Co więcej, przestrzeń ta coraz częściej w sposób przemyślany dzielona jest na strefy do realizacji zadań o różnej dynamice.

Obecnie menedżerowie na całym świecie, obserwując potrzeby generacji Y i Z, tworzą miejsca do pracy, które będą odpowiadały jednym i drugim. Skoro „igreki” lubią pracę o różnej dynamice, idealnym rozwiązaniem są dla nich na przykład stanowiska sit and stand, jak choćby biurko „Stand Up”. Doceniają również możliwość pracy w wygodnych strefach relaksu. „Zetki” zaś, które najlepiej widziałyby siebie w biurze raz lub dwa razy w tygodniu, stawiając na pracę zdalną, będą preferować tzw. hot deski, ale też kabiny typu „#Hush” do pracy w skupieniu czy spotkań z team leaderem. Z kolei rozwiązania, takie jak „Packman”, komfortowe fotele z wysokimi zagłówkami, które izolują nie tylko od rozpraszających bodźców dźwiękowych, ale też wzrokowych, wybierane są często jako miejsce do szybkiej pracy twórczej – komentuje Zuzanna Mikołajczyk.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Jak dopasować biuro do potrzeb różnych pokoleń pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA