PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Inwestycje w sport. Pracodawcy mogą wygrać na wielu płaszczyznach

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 6 lip 2019 6:00

Lepsza wydajność, koncentracja i zaangażowanie. Ale również mniejsza absencja oraz rotacja. Takie efekty przynosi dbanie o zdrowie pracowników.

Inwestycje w sport. Pracodawcy mogą wygrać na wielu płaszczyznach
Zwiększenie aktywności fizycznej u 10 proc. Polaków pozwoliłoby w jednym roku zmniejszyć liczbę absencji pracowniczej o 2 proc.. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Coraz więcej pracodawców inwestuje w aktywność sportową pracowników, głównie w karty uprawniające do korzystania z różnych obiektów i zajęć sportowych.
  • Ma to być dodatkowy, pozapłacowy benefit, który podniesie atrakcyjność firmowej oferty.
  • Jednak jak wskazują autorzy raportu "Rusz się! Jak wspierać aktywność fizyczną pracowników? ", powodów, dla których warto inwestować zachęcać pracowników do aktywności fizycznej jest więcej.

Jak możemy przeczytać w raporcie Well.hr, w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie Europy już dawno dostrzeżono korzyści z uprawiania sportu przez pracowników. Aktywność fizyczna może tam stanowić do 20 proc. czasu pracy. Oznacza to, że w ciągu 8-godzinnego dnia pracy zatrudnieni przez ponad godzinę podejmują różne formy rekreacji sportowej. Takie działanie pozytywnie wpływa na pracowników - ich zaangażowanie, koncentrację, wydajność, poziom stresu.

Ale nie tylko. Po stronie plusów posiadania zdrowych pracowników, pracodawca może wynotować sobie również niższy poziom absencji chorobowej, rzadsze występowanie zjawiska prezentyzmu oraz niższy poziom rotacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na konkretne kwoty zdrowie pracowników przełożyło z kolei Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Instytut Badań Strukturalnych. Z przeprowadzonej przez nich symulacji, na którą powołują się eksperci Well.hr, wynika, że zwiększenie aktywności fizycznej u 10 proc. Polaków pozwoliłoby w jednym roku zmniejszyć liczbę absencji pracowniczej o 2 proc. Oszczędności z tego tytułu tylko w 2017 r. oszacowano na 1 mld zł.

Z kolei aktywizacja połowy nieaktywnej fizycznie populacji spowodowałaby spadek przeciętnej liczby absencji w pracy o 6 proc. (oznaczałoby to oszczędności rzędu 3 mld zł rocznie). Nawet jednak w skali jednej firmy ograniczenie absencji chorobowej i rotacji może przynieść bardzo duże oszczędności i wpłynąć pozytywnie na wydajność pracy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inwestycje w sport. Pracodawcy mogą wygrać na wielu płaszczyznach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA