×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Inwestycja, która opłaca się podwójnie. Firmy doceniają wartość pracownika

Pandemia, konflikt na Ukrainie i wynikające z nich konsekwencje gospodarcze wywierają znaczący wpływ na rynek pracy. Zmęczenie i niepewność co do przyszłości odbijają się na firmach i ich pracownikach. Firmy muszą zmierzyć się z wymagającym rynkiem, natomiast pracownicy stoją w obliczu niepewnej przyszłości, co mocno wpływa na ich życie prywatne.

Inwestycja, która opłaca się podwójnie. Firmy doceniają wartość pracownika
Większość pracodawców decyduje się na wprowadzenie Employee Assistance Program, robiąc to z własnej inicjatywy, a nie pod wpływem trendów rynkowych (fot. Headway/Unsplash)
  • Z badań PARP wynika, że 65 proc. pracowników otrzymuje benefity pozapłacowe na swoim stanowisku pracy. 34 proc. firm umożliwia swoim pracownikom wybór najbardziej atrakcyjnych dla nich świadczeń
  • Pandemia pokazała pracodawcom, jak istotne jest troska o zdrowie psychiczne pracowników. Kolejne wydarzenia tylko potwierdzają tezę, że o pracownika trzeba dbać - mówi Justyna Proksa.
  • Jak dodaje, obecnie większość pracodawców decyduje się na wprowadzenie Employee Assistance Program (EAP), robiąc to z własnej inicjatywy, a nie pod wpływem trendów rynkowych.

Z opublikowanego na początku roku badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że 65 proc. pracowników otrzymuje benefity pozapłacowe na swoim stanowisku pracy. 34 proc. firm umożliwia swoim pracownikom wybór najbardziej atrakcyjnych dla nich świadczeń, które można podzielić na dwie grupy. Pierwszą grupę tworzą elastyczność czasu i miejsca pracy, dodatkowe dni urlopowe oraz dodatkowe dni wolne od pracy. Drugą grupę stanowią m.in. rozszerzony pakiet opieki medycznej (26 proc.) i służbowy samochód (23 proc.).

- Element wsparcia pracownika z punktu widzenia ich indywidualnego funkcjonowania jest niezwykle ważny i zyskuje na znaczeniu w ostatnich latach. Żyjemy w środowisku niezwykle zmiennym, pełnym niespodzianek, w niesprzyjających warunkach ekonomicznych. Wydarzenia zapoczątkowane przez pandemię zwróciły uwagę pracodawców na to, jak ważne jest zadbanie o pracownika - mówi Justyna Proksa, sales operations lead w CGP Europe. 

Wsparcie pracownika musi być wielowymiarowe i dostosowane indywidualnie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inwestycja, która opłaca się podwójnie. Firmy doceniają wartość pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA