PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Inwestorzy wrócą na rynek, bo mają ogromny apetyt na nieruchomości

Dużo pieniędzy w portfelach inwestorów spowoduje, że wkrótce wrócą do transakcji. Pytanie, czy będą nieruchomości na sprzedaż, skoro mniej się ich buduje.

Inwestorzy wrócą na rynek, bo mają ogromny apetyt na nieruchomości
Sesja inauguracyjna Property Forum 2022 "Wyzwania rynku nieruchomości komercyjnych. Bezpieczeństwo inwestycyjne, finansowanie i rentowność nieruchomościowego biznesu". Sesja inauguracyjna Property Forum 2022 "Wyzwania rynku nieruchomości komercyjnych. Bezpieczeństwo inwestycyjne, finansowanie i rentowność nieruchomościowego biznesu" (fot. PTWP)
REKLAMA
  • Katarzyna Zawodna Bijoch, Skanska: Najemcy biur szukają wysokich, zrównoważonych standardów.
  • Barbara Topolska, CPI: Obecnie inwestorzy szukają tzw. distressed assets, czyli nieruchomości wystawionych na sprzedaż po okazyjnej cenie.
  • Kestutis Sasnauskas, Eastnine: Prowadzenie biznesu w Polsce jest szczególnie skomplikowane.
  • Piotr Fijołek, Griffin Capital Partners: Inwestorzy mają pieniądze, ale nie chcą ich wydawać pochopnie.
  • Robert Dobrzycki, Panattoni Europe and India: Inwestorzy muszą wrócić wielką falą w przyszłym roku, bo mają wielki apetyt.
  • Tomasz Buras, Savills Polska: Dla wielu inwestorów Polska jest dziś krajem, który monitorują, zamiast w nim inwestować.
  • Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”: Jedną z ważniejszych rzeczy, które zmienią się inwestycjach nieruchomościowych w Polsce będzie legislacja, która pozwoli tworzyć firmom własne źródła energii.

Zarówno parametry makroekonomiczne, jak i geopolityczne powodują, że środowisko biznesowe jest dzisiaj bardzo trudne. Ilość czynników, które działają negatywnie jest większa niż przy jakimkolwiek wcześniejszym kryzysie.Musimy wrócić do biur
- Po ponad 2,5-rocznym okresie pandemii zrozumieliśmy, że budowanie kultury firmy i jej funkcjonowanie w pełni zdalnej formie jest w zasadzie niemożliwe. Jeśli chcemy budować swoją przewagę konkurencyjną, musimy wrócić do biura, chociażby hybrydowo – uważa Katarzyna Zawodna Bijoch, prezes & CEO, spółka biurowa Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dla właścicieli biurowców to oczywiście dobra informacja.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Ci, którzy mają największe problemy z zaproszeniem pracowników z powrotem do biur szukają upgrade’u powierzchni, w której się znajdują. Dlatego obserwujemy relokacje do najlepszych powierzchni. Najemcy szukają wysokich, zrównoważonych standardów. Z naszej perspektywy – dewelopera, który właśnie takie budynki realizuje, to jest dobra wiadomość – tłumaczy Katarzyna Zawodna Bijoch.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inwestorzy wrócą na rynek, bo mają ogromny apetyt na nieruchomości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA