×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Intel inwestuje w Europie. Zyska także Polska

  • Autor: PAP/KM
  • 15 mar 2022 19:02

Intel zainwestuje 80 miliardów w produkcję i badania nad półprzewodnikami w Europie, w tym w Polsce. Inwestycje skoncentrują się na zabezpieczeniu globalnego łańcucha dostaw półprzewodników - poinformował we wtorek Intel.

Intel inwestuje w Europie. Zyska także Polska
Intel zainwestuje 80 miliardów w produkcję i badania nad półprzewodnikami w Europie (fot.Slejven Djurakovic/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Intel zadeklarował, że kapitał inwestycyjny przeznaczony na rozwój firmy w Europie wyniesie 80 mld euro.
  • W Gdańsku Intel zwiększa o 50 proc. swoją powierzchnię laboratoryjną, koncentrując się na opracowywaniu rozwiązań w dziedzinie głębokich sieci neuronowych, dźwięku, grafiki, centrów danych i przetwarzania w chmurze.
  • Rozbudowa ma zostać zakończona w 2023 roku.

"W początkowej fazie Intel planuje zbudować dwa pierwsze w swoim rodzaju zakłady produkcyjne. Planowanie rozpocznie się natychmiast, budowa ma ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku, a uruchomienie produkcji planowane jest na 2027 rok, pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Europejskiej" - przekazała firma.

Podkreślono, że "nowe fabryki mają dostarczać czipy wykorzystujące najbardziej zaawansowane technologie tranzystorowe firmy Intel z epoki Angstroma, zaspokajając potrzeby zarówno klientów odlewni, jak i firmy Intel w Europie i na świecie w ramach strategii IDM (integrated device manufacturer) 2.0.".

W Niemczech powstanie centrum innowacji, tzw. Krzemowy Węzeł - Silicon Junction, który będzie służył jako punkt łączący dla innych centrów innowacji i produkcji w całym kraju i regionie. "Niemcy, położone w centrum Europy, posiadają największe talenty, doskonałą infrastrukturę i istniejący ekosystem dostawców i klientów, są idealnym miejscem do stworzenia nowego ośrodka" - uzasadniła decyzję firma.

W Plateau de Saclay we Francji Intel planuje zbudować swoje europejskie centrum badawczo-rozwojowe. "Francja stanie się europejską siedzibą firmy Intel w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC) oraz możliwości projektowania sztucznej inteligencji (AI). Innowacje w zakresie HPC i AI przyniosą korzyści szerokiemu gronu sektorów przemysłu, w tym motoryzacji, rolnictwu, klimatowi, odkrywaniu leków, energii, genomice, naukom biologicznym i bezpieczeństwu - znacznie poprawiając życie każdego Europejczyka" - oświadczyła spółka.

We Francji Intel planuje otworzyć także swoje główne europejskie centrum projektowe odlewni, oferujące usługi projektowe i materiały projektowe partnerom i klientom z branży francuskiej, europejskiej i światowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Intel inwestuje w Europie. Zyska także Polska

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA