Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
Wiedzą i doświadczeniem w ponad 70 debatach prowadzonych w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dzielić się będą przedstawiciele biznesu i samorządów, polscy i europejscy politycy oraz naukowcy.
- W ostatnich miesiącach wszystko się „wywróciło”. Dlatego dobrze będzie móc spotkać się, bezpośrednio i online, i porozmawiać. Mamy ogromną potrzebę wymiany wiedzy, informacji i doświadczeń. Właśnie po to organizujemy Europejski Kongres Gospodarczy. W dniach 2-4 września będziemy rozmawiać i starać się zrozumieć nową rzeczywistość – mówi Wojciech Kuśpik, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days w Katowicach.
- Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach spełnia wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa i daje możliwość komfortowego uczestnictwa nawet w tak wymagających okolicznościach – dodaje.
Pierwszego dnia (2 września) porozmawiamy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Pandemia wymusza zmiany w harmonogramie – czeka nas jesienna kumulacja wdrożenia fazy II i III. Czy średnie i małe firmy już gotowe? Jak bardzo osłabienie gospodarcze wpłynie na uczestnictwo w PPK? M.in. na te pytania odpowiedzą zaproszeni eksperci. Udział zapowiedzieli Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego, Paweł Jaroszek, członek zarządu ZUS, Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwojowego, Tomasz Orlik, wiceprezes ds. operacyjnych, PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Jarosław Skorulski, prezes BNP Paribas Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, Stanisław Szwed, sekretarz stanu, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Paweł Wojciechowski, ekonomista, minister finansów w roku 2016, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w latach 2009-2010.
W czwartek (3 września) porozmawiamy o tym, jak wyglądał biznes w czasach pandemii. Firmy opowiedzą o swoich dotychczasowych doświadczeniach, a także o zasadach bezpieczeństwa pracowników i minimalizacji ryzyka w praktyce. Eksperci zastanowią się też, jak powinno wyglądać zarządzanie firmą “w rozproszeniu” – jak utrzymać ciągłość procesów. Kolejnym tematem, który zostanie poruszony podczas debaty, są obowiązujące procedury i wytyczne inspekcji sanitarnej wobec specyfiki działalności poszczególnych firm.
W sesji weźmie udział gość specjalny - Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, Główny Inspektor Sanitarny. Ponadto do dyskusji zostali zaproszeni Anna Bednarska-Czerwińska, wiceprezes i dyrektor ds. medycznych w Gyncentrum, Anna Dela, pełnomocnik dyrektora ds. badań i rozwoju w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego (Państwowy Zakład Higieny), Andrzej Korpak, dyrektor generalny Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland, Paweł Panczyj, członek zarządu ABSL, Robert Perkowski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w PGNiG, Klaudia Rogowska, dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.
Tego samego dnia prelegenci będą rozmawiać m.in. o wyzwaniach rynku pracy. Szczególnie teraz, w związku z globalną sytuacją ważne jest, aby zastanowić się nad skalą i charakterystyką fali bezrobocia wywołanego pandemią, deficytem kompetencji cyfrowych w obliczu przyspieszenia digitalizacji, bezpieczną produkcją, popytem na usługi – jak automatyzacja może zmienić rynek pracy? Czy młodzi na rynku pracy są pokoleniem lockdown?
Do udziału w sesji została zaproszona Dominika Bettman, prezeska i dyrektorka Digital Industries w spółce Siemens, Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora ds. badań i analiz w Polskim Instytucie Ekonomicznym, Michał Lisawa, counsel w Baker McKenzie, Maciej Noga, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Pracuj, managing partner w Pracuj Ventures. O rynku pracy rozmawiać będzie również Marek Rocki, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Anna Tarnawa, kierownik departamentu analiz i strategii w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Paweł Wac, prezes Infra SILESIA.
Co powinien umieć „pracownik przyszłości"? A może w związku z cyfryzacją, inwazją maszyn i robotów, praca stanie się przywilejem nielicznych? - na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy debaty „Kadry dla cybergospodarki”, która odbędzie się w piątek (4 września). Do udziału w sesji zostali zaproszeni: Łukasz Czajkowski, dyrektor generalny Software Development Association Poland, Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, Łukasz Otta, digital transformation director w firmie Siemens, Paweł Śniatała, prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Poznańskiej, Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN oraz Izabela Żmudka, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
O elastycznym zarządzaniu zaproszeni goście będą rozmawiać również w czwartek. Eksperci opowiedzą, jak udało im się zdać egzamin z nieprzewidywalności – podzielą się swoimi obserwacjami, wnioskami i popełnianymi błędami. Porozmawiamy również o nowych kompetencjach pracowników, podatności na zmiany, samodzielności i delegowaniu zadań. Do dyskusji zostali zaproszeni: Paweł Barański, partner, szef działu doradztwa podatkowego w KPMG, Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górnicze, Beata Drzazga, prezes BetaMed, Igor Klaja, prezes OTCF, Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pion zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie, Barbara Piontek, zastępca prezesa, członek zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Artur Pollak, prezes APA Group.
O zainteresowaniu start-upami w realiach recesji rozmawiać będziemy w czwartek (3 września). Młode firmy wobec inwestorów – na co stawia każda ze stron? Czy kryzys jest szansą na nowe otwarcie? O tym dyskutować będą: Rafał Han, CEO, co-Founder Silvair, Przemysław Kurczewski, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Justyna Orłowska, dyrektor programu GovTech Polska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Patrycja Panasiuk, dyrektor biura innowacji w PKN Orlen, Marcin Seniuk, dyrektor departamentu rozwoju startupów w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Tomasz Snażyk, CEO Fundacji Startup Poland, Miron Tokarski, CEO Genomtec oraz Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju.
Wydarzeniem towarzyszącym XII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach są 5. European Tech and Start-up Days wraz z finałem konkursu Start-up Challenge 2020.
XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Tech and Start-up Days organizowane w szczególnych okolicznościach, odbędą się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Udział w sesjach, debatach i spotkaniach największej konferencji biznesowej Europy Centralnej wymaga wcześniejszej rejestracji – formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronach internetowych www.eecpolad.eu oraz www.estartupdays.eu
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)