PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Innowacje i cyfryzacja w służbie pracownikom. DHL Supply Chain z nową strategią

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 2 gru 2019 18:30

Automatyzacja i cyfryzacja zmieniają oblicze branży logistycznej. Tempo tych zmian i ich kierunek w nowej strategii uwzględnił DHL, który w inteligentnym magazynie w Beringe w Holandii, zaprezentował jak innowacyjne rozwiązania branży logistycznej tworzą natychmiastową wartość dla klientów i pracowników.

Innowacje i cyfryzacja w służbie pracownikom. DHL Supply Chain z nową strategią
Adobe Stock
REKLAMA

Oscar de Bok, dyrektor generalny DHL Supply Chain, wybrał Kampus Technologiczny w Beringe w Holandii, na miejsce przedstawienia Strategii 2025. Właśnie w Beringe znajduje się jeden z Inteligentnych Magazynów DHL Supply Chain, w którym zlecenia klientów z całej Europy obsługiwani są przy pomocy zautomatyzowanych i najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań logistyki kontraktowej.

- Nieustannie rozwijamy się, a nasze podejście, które nastawione jest na klienta, pozwala zmieniać innowacyjne pomysły w skalowalne i komercyjnie opłacalne produkty, które możemy wprowadzić we wszystkich regionach. Inteligentny Magazyn, znajdujący się w Kampusie Technologicznym w Beringe, jest doskonałym przykładem, ilustrującym w jaki sposób wdrażamy inteligentne rozwiązania, by tworzyć natychmiastową wartość zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników - mówił Oscar de Bok.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowa strategia obejmuje przede wszystkim cztery obszary: w zakresie pracowników i talentów, DHL skupia się na pokonaniu problemu niedostatku siły roboczej oraz przyciągnięciu utalentowanych ludzi, a także na przygotowaniu i przeszkoleniu obecnych pracowników oraz uzyskaniu przez nich certyfikatów w świetle nadchodzących wraz z cyfryzacją zmian.

Jeżeli chodzi o operacje,  standaryzacja oraz stale ulepszane procedury doprowadzą do bardziej rentownego rozwoju, zaś doświadczenia klientów, w szczególności cyfrowe, staną się tak ważne, jak nigdy dotąd.

- DHL Supply Chain w Polsce rozwija się w imponującym tempie - w ciągu dwóch lat do grona naszych pracowników dołączyło ponad 2 tysiące osób i liczba ta ciągle rośnie. Innowacje i cyfryzacja to jeden z czynników, który umożliwi nam przyciągnięcie do firmy utalentowanych pracowników. Nasi ludzie to najlepsi eksperci na rynku, a sposób w jaki ich szkolimy i nimi zarządzamy, sprawia,  że osiągamy  przewagę konkurencyjną - mówi Piotr Okurowski, dyrektor zarządzający DHL Supply Chain w Polsce. 

Kampus Technologiczny w Beringe posiada powierzchnię magazynową sięgającą 128 000 m2 i jest wyposażony w 100 obszarów przeładunkowych. Kampus służy globalnym liderom technologicznym jako ogólnoeuropejski węzeł dystrybucji, w którym światowy łańcuch dostaw klientów DHL jest koordynowany przez lokalny zespół. a jego działanie opiera się na wielu innowacyjnych specjalistycznych narzędziach, m.in., maszynach przetwarzających i sortujących, technologii rozszerzonej rzeczywistości, robotach do transportu wewnętrznego oraz mobilnych urządzeniach skanujących najnowszej generacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Innowacje i cyfryzacja w służbie pracownikom. DHL Supply Chain z nową strategią

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA