PARTNERZY PORTALU

Inni mogą im zazdrościć. Zdecydowana większość czuje satysfakcję z pracy

  • km
  • 19 cze 2021 0:01

Branża HR w ostatnim czasie przechodzi gruntowne przemiany. Przed marcem 2020 roku poradzić musiała sobie z trudnościami związanymi z pozyskaniem i zatrzymaniem talentów w organizacji. Prawdziwym testem był wybuch pandemii koronawirusa. Działy HR musiały dostosować działanie firm do nowej, skrajnie trudnej rzeczywistości.

Inni mogą im zazdrościć. Zdecydowana większość czuje satysfakcję z pracy
Ponad 60 proc. przepytanych przez Pracuj.pl, pracuje w niewielkich, maksymalnie 5 osobowych działach (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Ponad 60 proc. przepytanych przez Pracuj.pl pracowników działów HR, pracuje w niewielkich, maksymalnie 5-osobowych działach.
  • Osoby biorące udział w badaniu przede wszystkim zajmują się rekrutacją (90 proc.), selekcją aplikacji (76 proc.), organizacją komunikacji wewnętrznej (69 proc.).
  • Mimo wielu obowiązków, tempa i znaczenia, praca w działach HR dla 88 proc. osób jest satysfakcjonująca.

Działy HR są jednymi z tych, dla których pandemia w pewnym sensie okazała się szansą. Jak nigdy wcześniej zarządzanie zespołami, wprowadzenie nowych rozwiązań (praca zdalna), spójna i profesjonalna komunikacja były dla firm kluczowe, by sprawnie przejść przez ten trudny czas.

- Dziś, ponad rok od tamtych wydarzeń, cały rynek pracy jest już znacznie bogatszy w wiedzę i rozwiązania, odebraliśmy wiele lekcji. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku tych, którzy w pandemicznej zawierusze stanęli na pierwszej linii frontu. Powiedzieć bowiem, że HR-owcy zakasali rękawy i przeprowadzili swoje organizacje i wszystkich pracowników przez turbulentny czas, to eufemizm. Dlatego warto tak „swojemu” HR-owi w firmie, jak i całemu środowisku human resources powiedzieć ponownie „dziękujemy, że jesteście” - przekonuje Iga Pazio, B2B marketing communications manager w Grupie Pracuj, autorka badania.

Jak uzupełnia, również dlatego, że – jak wynika z badania „HR-owca portret własny” – dla 71 proc. pracowników HR, to współpracownicy są jednym z kluczowych motywatorów, a dla 61 proc. takim dodatkowym motywatorem jest właśnie docenienie ze strony pracowników.

Człowiek (H)Renesansu 

Mimo znaczenia roli działów HR, w Polsce dominują małe zespoły. Ponad 60 proc. przepytanych przez Pracuj.pl, pracuje w niewielkich, maksymalnie 5 osobowych działach.

 

źródło: Pracuj.pl
źródło: Pracuj.pl

Małe zespoły oznaczają jedno. Zakres obowiązków przeciętnego pracownika działu HR jest dość szeroki. Lista standardowych, codziennych zadań jest jednak od lat niezmienna.

Biorący udział w badaniu pracownicy przede wszystkim zajmują się rekrutacją (90 proc.), selekcją aplikacji (76 proc.), organizacją komunikacji wewnętrznej (69 proc.). 61 proc. pracowników wskazuje, że do ich obowiązków należy dbanie o rozwój pracownika (organizacja szkoleń i programów rozwojowych) oraz realizacja działań employer brandingowych - po 61 proc. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Inni mogą im zazdrościć. Zdecydowana większość czuje satysfakcję z pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA