Impel na plusie. Odnotowuje coraz większy zysk

Ponad 27-procentowy wzrost wyniku operacyjnego wykazała Grupa Impel w raporcie rocznym za 2014 r. Polski dostawca usług outsourcingowych zanotował też wzrost sprzedaży i zysku netto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Impel na plusie. Odnotowuje coraz większy zysk

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 mar 2015 12:59


Grupa Impel zakończyła 2014 rok przychodami na poziomie 1 686,4 mln zł, co oznacza wzrost o 8,1 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Sprzedaż największego segmentu działalności - facility management - zwiększyła się o 11,6 proc. (do 1 203,8 mln zł), a segmentu bezpieczeństwo pozostała na tym samym poziomie.

- Motorem ubiegłorocznego wzrostu był segment facility management. Spółki z Grupy umacniają swoją pozycję nie tylko w usłudze porządkowo-czystościowej (istotne kontrakty: Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze, Poczta Polska, Szpital Wojskowy w Żorach, Komunalne Zasoby Lokalowe w Poznaniu, Szpital Zespolony w Koninie), ale również w wysoko zaawansowanych technologicznie usługach utrzymania nieruchomości. W tym obszarze zaufali nam: Grupa Lotos, Bombardier, Eiffage Budownictwo Polska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - mówi Grzegorz Dzik, prezes Impel.

Czytaj też: Mirosław Greber: W Impelu płacimy powyżej 7 zł za godzinę

- W segmencie bezpieczeństwo minął kolejny bardzo trudny rok walki konkurencyjnej, niekorzystnego oddziaływania ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie braku waloryzacji umów i kryterium najniższej ceny. Wzrost kosztów pracy związany z redukcją dofinansowań dla osób niepełnosprawnych odsunął perspektywę polepszenia wyniku na następny rok. Realizowana strategia sprzedaży, oparta o selektywne podejście do kontraktów, spowodowała zatrzymanie wzrostu przychodów segmentu. Mimo negatywnego wyniku, oceniamy iż potencjał osiągania marży operacyjnej na poziomie 3 – 4 proc. jest wysoki. Będzie temu sprzyjać zmienione Prawo zamówień publicznych, które zapewnia waloryzację kontraktów od roku 2015, oraz odstąpienie od dyktatu najniższej ceny, co z kolei umożliwi uporządkowanie rynku i większą orientację na jakość. Obserwacja rynku pozwala spodziewać się dalszej konsolidacji i zwiększania roli liderów na rynku ochrony w Polsce, co pozwoli wygenerować powrót do marż europejskich - komentuje Dzik.

Czytaj też: Regulski: Niełatwo znaleźć równowagę między niską pensją, a znalezieniem rzetelnego pracownika

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.