PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ilość zadań w pracy przytłacza. Pracownicy są zestresowani i mniej efektywni, a firmy tracą

Wszechobecna multizadaniowość sprawia, że tracimy na nieefektywną pracę blisko 1/3 dnia, a firmy częściej płacą swoim pracownikom nie za efektywnie wykonaną pracę, ale za bycie w stanie ciągłego rozproszenia – wynika z raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power.

Ilość zadań w pracy przytłacza. Pracownicy są zestresowani i mniej efektywni, a firmy tracą
Im więcej zadań ma pracownik tym gorzej dla firmy (fot.shutterstock)
REKLAMA

• Wartość nieobecności pracowników z tytułu stresu w pracy szacuje się na miliardy złotych.

• Ilość zadań, jaką mają do wykonania każdego dnia pracownicy powoduje, że cały czas funkcjonują w ogromnym niedoczasie i pośpiechu, co w efekcie rodzi frustrację, zniecierpliwienie, irytację, lęk, a nawet złość.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że ciągłe utrzymywanie się w takim trybie działania blokuje nam jasny, logiczny i refleksyjny sposób myślenia – niezbędny do funkcjonowania na wysokim poziomie efektywności – mówi Małgorzata Czernecka, psycholog i ekspert ds. efektywności.

• Na skutek spadku efektywności pracowników związanego z wielozadaniowością 28 proc. typowego dnia pracy zostaje stracone.

Niemal 1/3 ankietowanych (27,9 proc.) nie pamięta, co robiła poprzedniego dnia w pracy. Ponad połowa pracowników polskich organizacji myśli o pracy, kiedy jest w domu, a aż 42,2 proc. zdaje sobie sprawę, że ich obecny sposób działania zawodowego wpływa negatywnie na ich zdrowie. Wszechobecna multizadaniowość sprawia, że tracimy na nieefektywną pracę w konsekwencji blisko 1/3 dnia, a firmy częściej płacą swoim pracownikom nie za efektywnie wykonaną pracę, ale za bycie w stanie ciągłego rozproszenia – pokazały wyniki raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach” opublikowanego przez firmę Human Power.

Ocenia się, że liczba dni utraconych z powodu stresu w pracy w 2013 r. wyniosła 77888,33 dni, a wartość nieobecności z tytułu stresu w pracy w sektorze przedsiębiorstw w Polsce to ok. 9,48 mld złotych rocznie (źródło: Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy i stan zdrowia osób pracujących). Co piąty (19,5 proc.) badany odczuwa często w pracy strach i niepokój. Niepokojący jest fakt, że ponad 40 proc. badanych przyznaje, iż odreagowuje stres i problemy w pracy na swoich bliskich.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ilość zadań w pracy przytłacza. Pracownicy są zestresowani i mniej efektywni, a firmy tracą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-07-02 07:37:45

    Nie wiem kto ten temat wymyślił, ale jest prośba - niech wymyśla więcej. Bo dawno nie widziałem tak trafnego tematu. Normalnie jest to diament w zalewie bredni HRowych i płaczy pracodawców.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA