PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Im lepiej nam się wiedzie, tym lepiej oceniamy sytuację w pracy

W kwietniu nastroje na rynku pracy pozostawały stabilne; 60 proc. pracujących dobrze oceniało sytuację w swoich zakładach pracy, nieznacznie poprawiły się przewidywania dot. najbliższego roku - wynika z opublikowanego w poniedziałek badania CBOS.

  • Autor: PAP/JP
  • 9 maj 2022 12:07
Im lepiej nam się wiedzie, tym lepiej oceniamy sytuację w pracy
60 proc. pracujących dobrze oceniało sytuację w swoich zakładach pracy (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Według sondażu w kwietniu 60 proc. pracujących zarobkowo pozytywnie oceniło obecną sytuację w swoich zakładach pracy, przy czym ponad połowa pytanych określiła ją jako po prostu "dobrą", a ponad 8 proc. jako "bardzo dobrą".
  • Nieco ponad jedna czwarta (26 proc.) ankietowanych stwierdziła, że sytuacja w ich miejscu pracy jest "ani dobra, ani zła".
  • Kolejne 11 proc. uznało sytuację w swoim zakładzie pracy za złą. Trzech na stu respondentów nie potrafiło zająć jednoznacznego stanowiska w tej kwestii.

Jak wskazano, postrzeganie obecnej sytuacji w zakładach pracy najsilniej wiąże się z oceną warunków materialnych własnych gospodarstw domowych. Im lepiej respondenci oceniają byt swoich gospodarstw, tym częściej wyrażają przekonanie, że obecna sytuacja w ich zakładach pracy jest dobra. Ponadto sytuację w swoich zakładach pracy znacznie lepiej niż starsi badani oceniają osoby poniżej 45 roku życia.

W porównaniu z marcowym badaniem oceny obecnej sytuacji w zakładach pracy praktycznie się nie zmieniły, nieznacznie poprawiły się natomiast prognozy na najbliższy rok. W kwietniu 61 proc. pracujących przewidywało, że w ciągu najbliższego roku sytuacja w ich zakładach pracy nie zmieni się. Pogorszenia spodziewało się 19 proc. (o 2 proc. mniej niż miesiąc wcześniej), a poprawy (13 proc., o 2 pkt proc. więcej niż w marcu). Swoich przewidywań nie potrafiło ocenić 7,5 proc. badanych. Jak podkreślono, nadal jednak przewidywania dotyczące najbliższego roku są gorsze niż w pierwszej dekadzie lutego br.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W porównaniu z marcem nieznacznie ubyło ankietowanych biorących pod uwagę możliwość utraty obecnej pracy (o 2 pkt proc. do 19 proc.). Jednocześnie zmalał odsetek uważających utratę pracy za zdarzenie mało prawdopodobne (spadek z 36 proc. do 32 proc.). Ponad trzy czwarte pracujących zadeklarowało, że nie liczy się z ewentualnością utraty obecnej pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Im lepiej nam się wiedzie, tym lepiej oceniamy sytuację w pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA