×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Iluzoryczne odmrożenie. Branża ma żal do rządu

  • Autor: PAP/JP
  • 4 cze 2021 15:11

Limity osób, które mają obowiązywać po 6 czerwca nie pozwolą na odmrożenie konferencji, targów i kongresów - ocenia Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Apeluje o takie same limity dla kongresów, jakie mają imprezy kulturalne i sportowe oraz przedłużenie wsparcia z Tarcz na maj i czerwiec.

Iluzoryczne odmrożenie. Branża ma żal do rządu
Targi, konferencje i wystawy od 6 czerwca mogą się odbywać z limitem 1 os. na 15 mkw (fot. AGH, Grzegorz Jasionowicz)
REKLAMA
  • W środę minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o kolejnym poluzowaniu obostrzeń, które obejmie m.in. sektor spotkań i wydarzeń. Targi, konferencje i wystawy od 6 czerwca mogą się odbywać z limitem 1 os. na 15 mkw.
  • Według Rady przyjęte przez ministerstwo zdrowia limity z automatu powodują, że większość tego typu spotkań traci zupełnie sens ze względu na ich rentowność i logistykę realizacji.
  • "Są one dla organizatorów niezrozumiałe, zwłaszcza że stawiają nieuzasadniony znak nierówności pomiędzy imprezami organizowanymi de facto w tych samych przestrzeniach" - wskazała sekretarz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń Małgorzata Musiał-Bzowska.

Dodała dla przykładu że na sali o powierzchni 500 mkw może odbyć się impreza okolicznościowa dla grupy do 150 gości, ale w przypadku konferencji organizator może przyjąć w takiej samej sali i zgodnie z limitem - 1 osoba na 15 mkw - zaledwie 33 osoby.

Wskazała, że równie niezrozumiałe jest wprowadzone już w zeszłym tygodniu ograniczenie udziału do 250 osób w wydarzeniach typu koncerty plenerowe czy imprezy sportu masowego organizowane na otwartej przestrzeni. "Tymczasem występy czy mecze, organizowane w obiektach z miejscami siedzącymi, mogą przecież już odbywać się z dwudziestotysięczną widownią, zapełnioną w 50 proc. miejsc siedzących, tak jak wtorkowy mecz kadry narodowej na Stadionie Wrocław" - zauważyła Musiał-Bzowska.

Według Mikołaja Ziółkowskiego ze Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych, wprowadzona regulacja oznacza, że wiele koncertów i innych imprez planowanych na lato 2021 r. w przestrzeniach otwartych nie odbędzie się, bo nie będą się w stanie zbilansować.

Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń apeluje do rządzących o modyfikację ograniczeń tak, aby dawały one rzeczywiście możliwość rozpoczęcia odbudowywania strat z ostatnich 15 miesięcy.

Chcą takich samych zasad jak dla kultury i sportu

Członkowie Rady postulują między innymi, aby odmrożenie konferencji, kongresów, eventów i targów odbyło się przynajmniej na takich samych zasadach, jak obowiązujących dla kultury i imprez sportowych organizowanych pod dachem, czyli z ograniczeniem do 50 proc. obłożenia widowni lub powierzchni, z wyłączeniem z limitów osób zaszczepionych oraz obsługi.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Iluzoryczne odmrożenie. Branża ma żal do rządu
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA