PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

IKEA przestaje komentować sprawę pracownika z Krakowa

Sprawa pracownika z Krakowa doczekała się kolejnego głosu ze strony szwedzkiego producenta mebli. IKEA wyznaczyła kancelarię, która będzie informować o dalszych krokach przedsiębiorstwa.

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 4 lip 2019 18:40
IKEA przestaje komentować sprawę pracownika z Krakowa
(fot. Sam Greenhalgh/flickr.com/CC BY 2.0)
REKLAMA

W ostatnich dniach czerwca media opisały sprawę pracownika IKEI, które odmówił brania udziału w inicjatywie pracodawcy. Ta promowała postawy tolerancyjne, zwłaszcza wobec osób odmiennej orientacji seksualnej. Pracownik, którego imię i nazwisko utajniono na jego prośbę, skrytykował firmę na wewnętrznym forum. Użył w swej krytyce cytatów z Biblii. Jak się potem okazało, został zwolniony.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Zajął się nią Instytut Ordo Iuris.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

IKEA 4 lipca wydała oświadczenie. Czytamy w nim, że firma wycofuje się z wszelkiego dalszego komentowania sprawy.

- Skala niezrozumienia całej sytuacji oraz naszego przekazu osiągnęła taki poziom, że postanowiliśmy pozostawić ocenę powołanym do tego podmiotom. Przedstawiamy fakty i wyjaśnienia na temat zaistniałej sytuacji zarówno instytucjom, które o takie informacje wystąpiły, jak i z własnej inicjatywy tym podmiotom, które naszym zdaniem powinny mieć w tym zakresie kompletną wiedzę. W pełni współpracujemy ze wszystkimi organami bezpośrednio lub za pośrednictwem Kancelarii Baran Książek Bigaj, która w naszym imieniu będzie składać wszelkie wyjaśnienia.

IKEA zaznacza, że jako pracodawca skupia się głównie na tym, aby zminimalizować negatywny
wpływ całej sytuacji na pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: IKEA przestaje komentować sprawę pracownika z Krakowa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ameba 2019-07-05 23:25:52

  Pewnie się nie dało załatwić po cichu bo to prowokacja była z powodu kampanii wyborczej do parlamentu ....w naszej Polszcze 😃

 • Marek 2019-07-05 08:34:55

  Nienawiść pozostaje nienawiścią z cytatem z Biblii lub bez. Koleś ma swoje 5 minut sławy. Teraz jeszcze wyciągnie kasę, a na koniec zrobi minę niewiniątka i dostanie posadę w rządzie. Ikea zachowała się profesjonalnie - tak, jak w wysoko rozwiniętych społeczeństwach - tylko nie wzięła pod uwagę, że w ciągu ostatnich lat w naszym kraju zaczęto usprawiedliwiać i uniewinniać wypowiedzi i zachowania obce świeckiej kulturze Zachodu.

 • phobos 2019-07-05 03:02:52

  A mnie zastanawia czy tego naprawdę nie dało się załatwić po cichu? Rozgłos na całą Polskę ( a i na świecie głośno), czarne PR no i jeszcze prawnicy z wyższej półki cenowej.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA