PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ikea, Microsoft, Herbalife, Hilti czy Ochnik. To oni dają najlepsze miejsca pracy w Polsce

  • Autor: jm
  • 30 mar 2016 17:31

W środę (30 marca) Great Place to Work ogłosiło listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2016. W tegorocznej, już ósmej edycji konkursu wyróżniono 25 firm w 3 kategoriach.

Ikea, Microsoft, Herbalife, Hilti czy Ochnik. To oni dają najlepsze miejsca pracy w Polsce
Adobe Stock
REKLAMA

W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce przypadło Herbalife Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W najliczniejszej kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, na czele stawki znalazł się Bristol-Myers Squibb w Polsce.

Wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, liderem została firma Cisco Poland.


W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work® w Polsce przebadał 86 spółek, które łącznie zatrudniają ponad 47,5 tys. pracowników. 23 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy. Jeśli chodzi o reprezentowane branże, nadal w badaniach najczęściej uczestniczą firmy produkcyjne, na drugim miejscu niezmiennie znajdują się firmy z branży IT, a na trzecim miejscu w tym roku uplasowały się sieci handlowe oraz firmy marketingowo-sprzedażowe.

To pracownicy ocenili swoje firmy

Na końcową ocenę w konkursie Great Place to Work największy wpływ mają niezmiennie trzy czynniki: przekonanie pracowników, że firma jest zarządzana uczciwie; poczucie, że w osobie zatrudnionej pracodawca dostrzega nie tylko pracownika, ale także człowieka oraz partnerskie traktowanie ludzi, bez względu na zajmowane przez nich stanowiska.

Największa różnica pomiędzy tegorocznymi a ubiegłorocznymi laureatami konkursu dotyczy dialogu prowadzonego wewnątrz organizacji. Wyraźnie wzrosła gotowość pracodawców do zasięgania opinii pracowników (poprawa wskaźnika o 5 proc.) oraz angażowania ich w procesy podejmowania decyzji dotyczących ich pracy i otoczenia (wzrost o 6 proc.). Na przestrzeni pięciu kolejnych edycji konkursu postęp w budowaniu partnerskich relacji widać jeszcze bardziej – oba wskaźniki poszły w górę o 10 punktów procentowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ikea, Microsoft, Herbalife, Hilti czy Ochnik. To oni dają najlepsze miejsca pracy w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA