Ikea, Microsoft, Herbalife, Hilti czy Ochnik. To oni dają najlepsze miejsca pracy w Polsce

W środę (30 marca) Great Place to Work ogłosiło listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2016. W tegorocznej, już ósmej edycji konkursu wyróżniono 25 firm w 3 kategoriach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ikea, Microsoft, Herbalife, Hilti czy Ochnik. To oni dają najlepsze miejsca pracy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 mar 2016 17:31


W kategorii firm zatrudniających poniżej 50 osób pierwsze miejsce przypadło Herbalife Polska.

W najliczniejszej kategorii firm średnich, zatrudniających poniżej 500 osób, na czele stawki znalazł się Bristol-Myers Squibb w Polsce.

Wśród firm dużych, zatrudniających powyżej 500 osób, liderem została firma Cisco Poland.


W tegorocznej edycji konkursu Great Place to Work® w Polsce przebadał 86 spółek, które łącznie zatrudniają ponad 47,5 tys. pracowników. 23 firmy wzięły udział w badaniu po raz pierwszy. Jeśli chodzi o reprezentowane branże, nadal w badaniach najczęściej uczestniczą firmy produkcyjne, na drugim miejscu niezmiennie znajdują się firmy z branży IT, a na trzecim miejscu w tym roku uplasowały się sieci handlowe oraz firmy marketingowo-sprzedażowe.

To pracownicy ocenili swoje firmy

Na końcową ocenę w konkursie Great Place to Work największy wpływ mają niezmiennie trzy czynniki: przekonanie pracowników, że firma jest zarządzana uczciwie; poczucie, że w osobie zatrudnionej pracodawca dostrzega nie tylko pracownika, ale także człowieka oraz partnerskie traktowanie ludzi, bez względu na zajmowane przez nich stanowiska.

Największa różnica pomiędzy tegorocznymi a ubiegłorocznymi laureatami konkursu dotyczy dialogu prowadzonego wewnątrz organizacji. Wyraźnie wzrosła gotowość pracodawców do zasięgania opinii pracowników (poprawa wskaźnika o 5 proc.) oraz angażowania ich w procesy podejmowania decyzji dotyczących ich pracy i otoczenia (wzrost o 6 proc.). Na przestrzeni pięciu kolejnych edycji konkursu postęp w budowaniu partnerskich relacji widać jeszcze bardziej – oba wskaźniki poszły w górę o 10 punktów procentowych.

- Wydaje się, że w organizacjach z pierwszej ligi sukces w prowadzeniu dialogu w dużej mierze ma swój początek w bezpośrednich relacjach pracowników z top menedżmentem. Obok szeroko zakrojonych projektów, które są wspólnie powoływane do życia i regularnie monitorowane, jest także miejsce na mniej formalne spotkania, budujące wzajemny szacunek i zaufanie oraz poczucie więzi z firmą i jej całą załogą – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef zespołu Culture Audit w Great Place to Work.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.