Igreki potrzebują atrakcji, pokolenie Baby Boomers - ciszy i spokoju

Obowiązkowym elementem w firm stają się strefy relaksu, a coraz częściej także kawiarnie, sale treningowe czy pokoje do gier wideo. Tego potrzebują Igreki. Jednak nie można też zapominać o odpowiedniej przestrzeni dla starszego pokolenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Igreki potrzebują atrakcji, pokolenie Baby Boomers - ciszy i spokoju

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

18 lis 2014 10:15


Obecnie prawie połowa Polaków (45 proc.) należy do pokoleń Y i Z – ich przedstawiciele muszą się odnaleźć w biurowej rzeczywistości stworzonej przez poprzedników. Tymczasem każda z grup wiekowych ma swój preferowany styl pracy i konkretne potrzeby, które współczesne biuro powinno pogodzić.

Czytaj też: Pokolenie Y: lojalność dla pracodawcy w zamian za nowe wyzwania

Pierwszą z pracujących we współczesnych biurach generacji są urodzeni w latach pięćdziesiątych Baby Boomers. Po nich na rynek pracy weszło pokolenie X, a następnie Igreki, czyli osoby urodzone po 1980 r.

- Każda z generacji dorastała w innej rzeczywistości kulturowej i gospodarczej, dlatego przywiązuje wagę do innych wartości i posiada odmienne priorytety. Już to może stanowić wyzwanie w zarządzaniu. Do tego dochodzą różne style pracy i komunikacji. Jak pokazują badania EY, trzy czwarte menedżerów uważa, że zarządzanie zespołem o zróżnicowanej strukturze wiekowej stanowi wyzwanie. Dlatego przekrój wiekowy pracowników musi być brany pod uwagę przez osoby zarządzające - mówi Zuzanna Mikołajczyk, członek zarządu, dyrektor marki Mikomax Smart Office.

Igreki, zwane też Millenialsami, są opisywane przez specjalistów HR jako diametralnie różniące się pod względem mentalności od swoich poprzedników. Przedstawicieli tego pokolenia wyróżnia biegłość w posługiwaniu się cyfrową technologią, elastyczność i mobilność.

Z punktu widzenia pracodawcy te ostatnie cechy mogą być wadami – dzisiejsi 20- i 30-latkowie z dużo większą łatwością podejmują decyzje o zmianie pracy. Stabilizacja nie będzie dla nich argumentem, jeśli praca na danym stanowisku nie przynosi im satysfakcji i nie pozwala na rozwój.

Czytaj też: Strzeżcie się HR-owcy! Nadchodzi pokolenie millenialsów

Na przeciwnym biegunie lokują się Baby Boomers, dla których większą wartością jest stabilność zatrudnienia i oferowane przez firmy benefity.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.